Naujienos

2010-12-16

Jau keletą dienų Vilniaus pedagoginio universiteto Dailės katedra yra virtusi didžiule vaikų piešinių galerija. Kelis kartus per dieną katedros grindys yra nuklojamos vis naujais vaikų darbais, kurie buvo atsiųsti piešinių konkursui „Nupiešk gražiausią žodį“. Vertinimo komisijos nariai juos peržiūri ir atrenka labiausiai patinkančius, iš kurių vėliau bus renkami geriausi.

2010-12-15

Bendradarbiaudama su pedagogais bei švietimo institucijomis vaikų lavinimu ir ugdymu besirūpinanti bendrovė „Gudragalvis“ išleido bei pristatė naują lietuvišką didaktinių žaidimų seriją vaikams – „Lapiuko Bonio pamokėlės“. Žaidimų seriją sudaro du loto žaidimai: „Būk geras“ ir „Logo Zoo“ bei Kartonų plytų rinkinys statiniams.

2010-12-14

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka į knygos ir šviesos šventę pakvietė pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra, su magiškosios Šiaurės stebuklais. Pirmieji šventei rengėsi Vyturio katalikiškos mokyklos moksleiviai. Vadovaujami mokytojos Vitalijos Paulaitienės, perskaitė rekomenduojamas knygas ir jas iliustravo stebuklingais piešiniais. Su virtualia paroda galėjo susipažinti visi svetainės www.kaunas.mvb.lt  lankytojai, o atidarymo šventėje - mokyklos aktų salėje. Renginiai bibliotekose vyko suaugusiems ir vaikams. „Tipu Tapu“ skaitytojams papasakosime apie susitikimus su mažaisiais Knygos ir šviesos šventės – 13 Šiaurės šalių bibliotekų savaitės „Magiškoji šiaurė“ dalyviais.
 

2010-12-12

Šiais metais garbingą 80-mečio jubiliejų atšventęs mūsų literatūros klasikas Justinas Marcinkevičius neslepia: populiariausias jo kūrinys - eiliuota poema vaikams „Grybų karas“. Ir iš tiesų, kas nežino eilutės „Ei, tai vija, Pinavija, - visą dieną grybais lyja“ – tas tikras „grybas“!

Dėl žaismingos, muzikalios formos ir nuotaikingo turinio ši poema neretai statoma teatrų scenose, o kartais iššaukia net tikrą karą! Vilniaus „Lėlės“ teatre „Grybų karo“ dar nebuvo. Tačiau, patikimi šaltiniai įspėja: mieli vaikai, visi žiūrovai, skubiai ruoškitės gynybai, karo žygin ruošias grybai! Pirmasis mūšis numatomas gruodžio 12 d. 12 val. Didžiojoje „Lėlės“ salėje.

 

 
0000-00-00

Saulutė šviečia – ilsėtis kviečia. Naują žurnalo vasaros numerį vartykite ir skaitykite ČIA: https://issuu.com/iva.lt/docs/tipu_tapu_nr.2_2023