Apie projektą
 
Istorija
 
„TIPU TAPU“ gimė 1990 metų gruodį, kai du berniukai šaltą žiemos dieną, pūškuodami į kalnelį vis kartojo: tipu – tapu, tipu – tapu... Taip jie atkeliavo į žurnalėlio puslapius ir tarė: „Aš būsiu Tipu, o aš - Tapu, o mūsų namai vadinsis Tipu Tapu.
 
Taip žurnalas vaikams 100 000 egzempliorių tiražu pasklido po visą Lietuvą. Kadangi Tipu ir Tapu labai mėgsta keliauti, tai išleidę 13 numerių, jie 1995 metais iškeliavo į ilgą kelionę po pasaulį. Į žurnalo puslapius Tipu su Tapu sugrįžo po ilgų 14 metų - 2009 metais. Žurnalas tapo dar storesnis ir spalvingesnis.
 
Tačiau Tipu su Tapu nutarė vėl iškeliauti. Tik šį kartą žurnalo nepalikti – o kartu jį su savimi pasiimti. Taip „Tipu Tapu“ atkeliavo į interneto erdvę. Čia jie gali bendrauti su visais vaikučiais, tėveliais, seneliais, auklėtojais, rašytojais, dailininkais...
 
Į antruosius savo namus – internetą – Tipu su Tapu atsikraustė 2010 metų gruodžio mėnesį. Ši erdvė vadinama „naujienų portalu“. Tokį gudrų pavadinimą sugalvojo virtualaus pasaulio žinovai - „Tipu Tapu“ internetinių namų kūrėjai - iš įmonės „Estina“(www.estina.lt )
 
Misija
 
„TIPU TAPU“ - tai tautinis, literatūrinis, meninis, informacinis projektas. Jis skirtas ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, šeimoms, vaikų ugdymo įstaigoms, pedagogams, literatūros, meno kūrėjams ir propaguotojams.
 
Vizija
 
„TIPU TAPU“ – tai projektas, puoselėjantis tautines vertybes ir formuojantis tautinę vaiko pasaulėžiūrą. Pagrindinė projekto ašis ir siekiamybė - kad (ir spausdintas žurnalas, ir virtuali svetainė) taptų tautinės kultūros atspindžiu:
» tai vaikų pirmieji žingsniai, pirmoji pažintis su geriausiais lietuvių autorių kūriniais, klasika, tautosaka, menu, kultūra;
»tai menininkų tribūna, kurioje galima paskelbti naujausius savo kūrinius;
»tai šeimos, pedagogų erdvė, kurioje galima keistis ir diskutuoti aktualiomis temomis;
»tai informacinė niša plačiajai auditorijai - kultūrinio gyvenimo atspindys.
 
Šūkis
 
Tipu su Tapu sako: “TIPU TAPU” tiesia ranką ir draugus į būrį renka!
 
Mes sakome: „TIPU TAPU“ – vaikams, ne dun-du-kams! Už intelektualios asmenybės ugdymą!
 
Žurnalas „Tipu Tapu“
 
Žurnalas „Tipu Tapu“ – literatūrinis-meninis, spalvotas 32 puslapių leidinys. Jis skirtas ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams (1-10 metų). Žurnalo skaitytojai – darželinukai, pradinukai kartu su tėveliais, seneliais, auklėtojomis.
 
Žurnalas leidžiamas (su pertraukomis) nuo 1990 m.
2009 metais - kas mėnesį.
2010-2015 metais – kas du mėnesius.
2016-2020 metais - kartą į ketvirtį;
Tiražas – 2 500 - 3 000 egz.
Žurnalas platinamas – Lietuvos spaudos kioskuose, prekybos centruose, redakcijoje.
Žurnalas prenumeruojamas Lietuvos pašto skyriuose arba www.post.lt