Naujienos

Žaidimų serija – „Lapiuko Bonio pamokėlės“


Bendradarbiaudama su pedagogais bei švietimo institucijomis vaikų lavinimu ir ugdymu besirūpinanti bendrovė „Gudragalvis“ išleido bei pristatė naują lietuvišką didaktinių žaidimų seriją vaikams – „Lapiuko Bonio pamokėlės“. Žaidimų seriją sudaro du loto žaidimai: „Būk geras“ ir „Logo Zoo“ bei Kartonų plytų rinkinys statiniams.

„Žaidžiama visą gyvenimą, skiriasi tik žaidimai. Psichologų teigimu, ypač aktyviai žaidžia 2-6 metų amžiaus vaikai, todėl šiuo laikotarpiu reikėtų mažylius skatinti kuo ilgiau žaisti kūrybinius bei didaktinius (mokomuosius) žaidimus. Pastaraisiais lavinami vaiko pažinimo gebėjimai, ugdoma kalba, valingas dėmesys, asmeninės savybės. Per šiuos žaidimus vaikui sukuriamos įvairios gyvenimiškos situacijos, kuriose jis yra išmokomas, kaip privalu elgtis“, – sako UAB „Gudragalvis“ direktorė Jurgita Cholodinskienė.

„Lapiuko Bonio pamokėlės“ serijos loto žaidimai yra su spalvingais, žaismingais piešinukais, kurie ne tik džiugina vaikų akis, kelia teigiamas emocijas, bet ir moko pažinti spalvas, skaičiuoti, pasakoti, lavinti loginį mąstymą, pastabumą, skatina apmąstyti jau patirtas gyvenimiškas situacijas, sveikai maitintis.

Loto žaidimas „Logo Zoo“ skirtas vaikams nuo trijų metų, tačiau vaikui perprasti, nors ir labai nesudėtingas žaidimo taisyklės, reikės tėvų pagalbos. Todėl šis žaidimas moko ne tik mažylį, bet padeda ir suaugusiajam kartu patirti pažinimo džiaugsmą. Didaktinis žaidimas būtinas kaip vaiko mokymo priemonė bei tėvams norintiems suvokti, kurioje srityje vaikas pirmauja, o kurioje atsilieka.

Žaidimo „Logo zoo“ užduotys yra trijų tipų: rūšiavimas pagal spalvas (malonumui), pagal dydžius (dideliam džiaugsmui), pagal kiekį (kantrybei ugdyti). Dėl savo įvairiapusiškumo žaidimas ilgai neatsibosta, vaikai noriai grįžta prie jo, viliasi geriau ir greičiau atlikti užduotis. Loto „Logo Zoo“ gali būti puiki išeitis, kai ilgesnį laiką reikia užimti vaikus, o vyresni, gabesni jau gali žaisti ir savarankiškai, rungtyniauti tarpusavyje. Šis žaidimas skatina kartu pabūti visą šeimą, draugus, kartu mokytis ir džiaugtis.

„Šį žaidimą taikau dirbdama su ikimokyklinio amžiaus vaikais, turinčiais įvairių kalbėjimo, kalbos ir komunikacijos sutrikimų. Daugeliui mažų vaikų nėra lengva sukaupti ir išlaikyti dėmesį, tačiau pastebėjau, kad šiuo žaidimu žaisdami vaikai stengiasi atidžiai apžiūrėti visas korteles ir teisingai surasti jų vietą lentelėse. Kalbame apie paveikslėlių spalvas, dydžius, skaičiuojame, aptariame daiktų padėtį lape. Taip žaidžiant gana lengva suvokti erdvines sąvokas, išmokti spalvų pavadinimus, taisyklingai derinti daiktavardžius ir būdvardžius. Be to galima žaisti tiek individualiai, tiek ir grupelėse“, – sako žaidimą išbandžiusi logopedė ir psichologė dr. Vilma Makauskienė.

Tuo tarpu vyresniems, 5-10 metų amžiaus, vaikams skirtas loto žaidimas „Geri darbai“. Žaidime pavaizduotos įvairios situacijos išprovokuos nuoširdų pokalbį ar diskusiją apie tai, kaip reikėtų elgtis įvairiose situacijose. O ką pasakė pagrindinis herojus lapiukas Bonis kiekvienas galės nupiešti ar įrašyti tam skirtoje vietoje. Kontūrines žaidimo lenteles galima ir nuspalvinti. Šis žaidimas taps puikia priemone, skatinančia bendrauti bei pažinti vieniems kitus.

Šiuos žaidimus jau galima įsigyti UAB „Gudragalvis“ elektroninėje parduotuvėje adresu www.gudragalvis.lt, prekybos centruose „Maxima“, „Ermitažas“, „Vagos“ knygynuose, parduotuvėse „Čipolinas“, „Vaikų miestas“ bei „Office day“.


Apie UAB „Gudragalvis“:

2005 metais Mažeikiuose įsikūrusi UAB „Gudragalvis“ yra mokymo, sporto bei laisvalaikio priemonių platintoja ir importuotoja visoje Lietuvoje bei Latvijoje, kur įsteigta dukterinė įmonė SIA „Gudragalva“. Bendrovė siūlo įvairius žaislus, ugdymo ir lavinimo priemones, padedančius vaikui pažinti pasaulį ir kurti save. UAB „Gudragalvis“ taip pat vykdo švietėjišką veiklą – bendradarbiaudama su pedagogais kuria ir leidžia knygas bei kitas edukacinei veiklai būtinas priemones.
     


Komentarai