Naujienos

VPU Dailės katedra virto vaikų piešinių galerija


Jau keletą dienų Vilniaus pedagoginio universiteto Dailės katedra yra virtusi didžiule vaikų piešinių galerija. Kelis kartus per dieną katedros grindys yra nuklojamos vis naujais vaikų darbais, kurie buvo atsiųsti piešinių konkursui „Nupiešk gražiausią žodį“. Vertinimo komisijos nariai juos peržiūri ir atrenka labiausiai patinkančius, iš kurių vėliau bus renkami geriausi.

„Darbas tikrai nelengvas, sunku vertinti ir rinkti geriausius piešinius, nes kiekvienas piešinys savaip žavus. Stebina netikėtos meninės išraiškos formos, originalumas, spalvingumas. Visus piešinius labai atidžiai peržiūrime, kad tėveliai ir mokytojai nebūtų pridėję savo rankos prie vaiko piešinio. Tokie dalykai tikrai yra matomi, nes vaikų raštas, štrichai, spalvų derininiai yra visiškai kitokie nei suaugusių. Mums labai padeda ir studentai, kurių vis prašome surinkti jau peržiūrėtus piešinius ir išdėlioti naujus. Tai taip pat daug laiko reikalaujantis darbas”, – vertinimo įspūdžiais dalijasi Vilniaus pedagoginio universiteto Dailės katedros vedėja, dailininkė Giedrė Riškutė.

Nors piešinių siuntimo terminas baigėsi gruodžio pradžioje, tačiau konkurso organizatoriai jų dar nesuspėjo visų nuskenuoti, todėl atsiprašo visų, kurie dar nerado savo piešinio virtualioje meno galerijoje, esančioje tinklalapyje www.lituanika.lt. Planuojama, kad nuskenavus ir suskaičiavus visus piešinius jų skaičius viršys 10 tūkstančių. Dar prieš kelias dienas konkurso organizatoriams atrodė, kad gauta apie 9 tūkstančius piešinių.

„Galime tiks pasidžiaugti, kad vaikai taip noriai atsiliepė ir aktyviai dalyvavo. Iš piešinių matyti, kad mūsų vaikams netrūksta nei aktyvumo, nei kūrybiškumo. Itin džiugino, kad į kvietimą atsiliepė ir noriai konkurse dalyvavo užsienyje gyvenantys lietuvių vaikai, sulaukėme piešinių net iš tolimosios Argentinos”, – pasakojo konkurso sumanytojas, „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

Geriausių darbų autoriai bus paskelbti ir apdovanoti vertingais prizais - kompiuteriu, fotoaparatu ir mobiliuoju telefonu - 2011 metų sausio mėnesį. Be minėtų prizų mažieji dailininkai namo taip pat išsiveš programinę įrangą „Tildės Biuras 2009 Namams“, leidyklos „Šviesa“ įsteigtus prizus.

Vaikų piešinių konkursą „Nupiešk gražiausią žodį“ inicijavo bendrovė „Tilde IT“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvių kalbos institutu.


Daugiau informacijos:
Vaclovas Pranskūnas | piešinių konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ iniciatorius, „Tilde IT“ direktorius | tel. 274 03 74 | e. p. vaclovas@tilde.lt


Komentarai