Tiputapu blogas

 


2013-11-25 /

      

2013m.lapkričio 13 d. šešioliktąją Šiaurės šalių bibliotekų savaitę Vitebsko padalinio salės duris pravėrė J.Urbšio katalikiškos vidurinės ir M. Mažvydo pagrindinės mokyklų pradinukai. Pirmiausia vaikai apžiūrėjo Šiaurės šalių rašytojų knygelių parodėlę.Vaikų skyriaus bibliotekininkė Jūratė Bezumavičienė trumpai papasakojo apie žiemą šiose šalyse, klimato pokyčius, paklausinėjo mokinių apie Šiaurės šalis, priminė kokį procentą Grenlandijos saloje užima ledynai.Mokytoja Jadvyga Radionovienė apžvelgė vykusį J.Urbšio katalikiškoje mokykloje projektą apie klimato atšilimą.Vaikai noriai dalyvavo diskusijoje, reiškė savo nuomonę. Uždegus žvakes, skambant muzikai, išrinkti mokiniai garsiai skaitė Grenlandijos rašytojos Lanos Hansen knygos ,,Sila. Istorija apie klimato kaitą“ ištraukas.Viso pasaulio vaikai žaidžia  žaidimus.Bibliotekos skaitytojas režisierius Arūnas Gromnickas mielai sutiko pravesti susirinkusiems vaikams žaidimus pagal Mato Grigonio,,200 žaidimų“ knygą. Linksmi ir nuotaikingi, judrūs žaidimai nepaliko abejingų vaikų.Vieni iš jų gyvai žaidė,  kiti dainavo, skambant akordeono garsams.Renginys visiems patiko, suteikė žinių ir privertė susimąstyti, ką gali padaryti kiekvienas dėl savo žemės, kad joje būtų visiems geriau.

Parengė Dalia Poškienė

2013-04-25 /

    Nacionalinei bibliotekų savaitei prasidėjus Lietuvoje nuvilnijo 13 – oji Nacionalinė bibliotekų savaitė. Jos metu vyksta renginiai bibliotekose, priartinant knygą prie vaikų - keliaujame su renginiais ir į pačias į mokyklas. Ne išimtis Žiežmarių miestelio biblioteka.

2013-04-16 /

 Balandžio 2 – Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji šiais metais Žiežmarių miestelio bibliotekoje buvo paminėta kiek netradiciškai. Kartu su Žiežmarių gimnazijos pirmokais kūrėme knygas. Pirmokai ( mok. A.Kavaliauskienė ) sukūrė ,,Žaliosios bibliotekos pasakas“. Joje vaikai piešė, rašė pasaką be galo apie mešką. O kita knyga pirmokėlių ( mok. A.Steponavičienė) ,,Pepė ir Pupa“. Šioje knygelėje pasakojama apie mažąją Pepę, kurią augino seneliai. Abiejų knygelių autoriai ir dailininkai patys pirmokai. Tai Emilijos, Ernestos, Augusto, Mato, Tito ir kitų rankų kruopštumo, išradingumo, minčių ir idėjų rezultatas. Tai vienintelės tokios knygos, kurios bus saugojamos mūsų bibliotekoje. 

        

2013-03-14 /

 Į poeto Martyno Vainilaičio jubiliejinį renginį susirinko Žiežmarių mokyklos darželio vaikai, Žiežmarių miestelio bibliotekininkės, mokytojai. Renginį pradėjo mokytoja R.Ašmenienė visus supažindindama su poeto biografija, jo kūryba. 

2013-01-17 /

 Žiežmarių mokykloje darželyje vyko projekto ,,Ir knyga mane augina\" renginys, skirtas poeto A.Matučio jubiliejui. Poeto kūrybą ir gyvenimo kelią apžvelgė mokytoja Rūta, paruošusi skaidres ir pademonstravusi jas susirinkusiems. Žiežmarių miestelio bibliotekos bibliotekininkės Arina ir Danguolė atkeliavo su savimi atsivesdamos naujus bibliotekos gyventojus - Žiniukę ir Nežiniuką.