Įdomybės

2012-01-10

Buvusi Jungtinės Karalystės Karališkojo instituto vadovė baronienė Greenfield teigia: jeigu žmogus per daug laiko praleidžia prie kompiuterio, fiziologiniame lygmenyje keičiasi jo smegenų struktūra, o dėl to gali kilti atminties ir koncentracijos problemų, informuoja „The Daily Telegraph“.

 

2011-12-13

Pasakos – tai ne tik fantazijos kurstytojos, jos turi ir kilnią misiją – auklėti, ugdyti visuomenės narį, padorų pilietį. Dažniausiai šie kriterijai priklauso nuo laikotarpio, valstybinės santvarkos, gyvenimo aktualijų. Daugelis pasakų remiasi pagrindinėmis moralės nuostatomis. Šiame straipsnyje pabandysime atverti pasakos „duris“ ir pasistengsime patekti į labirintą, į gilų triušio urvą, kuriame slepiasi žmogaus psichologijos subtilybės, simboliai, dabartis ir praeitis, vertybės ir kultūra.
 

2011-11-07

Tarptautinis tyrimas rodo, kad pusė Lietuvos vaikų internete bendrauja su realiai nepažįstamais asmenimis. Pernai 52 proc. 9-16 metų Lietuvos vaikų internete bendravo su asmenimis, kurių realiai nepažinojo, o 23 proc. vaikų su tik iš interneto pažįstamais „draugais“ ėjo pasimatyti realybėje.

2011-10-06

Ar gali būti, kad Kempinukas Plačiakelnis kenkia vaikų gebėjimui sukaupti dėmesį? Mokslininkai mano, kad animacija gali per daug apkrauti smegenis.

2011-08-26

Rugsėjį JAV rinkoje pasirodysianti knyga „Maggie laikosi dietos“ (angl. „Maggie Goes On A Diet“) jau spėjo sukelti visuomenėje šurmulį - Paulo Kramerio knyga, skirta 6-12 metų mergaitėms, ketinančioms atsikratyti keletos nereikalingų kilogramų.

Apklausa
Kas svetainėje labiausiai patinka?