Įdomybės

2011-01-05

Gali būti, kad per ateinančius metus Korėjoje labai sumažės anglų kalbą dėstančių mokytojų. Planuojama, kad jų darbą perims robotai. Ir tai nėra labai tolima ateitis – anglakalbiai robotai nuo 2009 metų jau dirba trijose Pietų Korėjos mokyklose, o iki šių metų pabaigos skaičius turi padidėti iki 20.

2010-12-31

 

Vaikus lanko Kalėdų Senelis. Su juo susitinkama šventinių renginių metu. Jis pasakoja, kaip skubėjo čion, į roges pasikinkęs devyniaragius elnius, skriedamas virš sniego pritvinkusių debesų iš tolimosios šalčio šalies Laplandijos. Mažiukus Senelis aplanko naktį miegančius įsmukęs židinio kaminu vidun, sudeda dovanėles po eglute ar į pakabintas prie lovelių kojinaites. Gal ir suaugusiems būtų įdomu, kaip gi dovanų senelis apsigyveno tolimoje šiaurėje, kodėl reikia papuošti eglutę jo belaukiant, ir ar seniai jis atrado Lietuvą, jos vaikus?

2010-12-17

Kas?
Japonų knygų vaikams leidėjas "Kodansha".
Ką padarė?
Knygų leidėjas savo populiarumui išnaudojo didžiausią savo "priešą" - skaitmenines technologijas ir internetą. Sukūrė knygutę, kurią galima ne tik skaityti, bet ir liesti. Tereikia atsisiųsti nemokamą aplikaciją į "iPhone", tada telefoną įdėti į specialią angą knygutėje. Tuomet pasisodinti vaiką ant kelių, versti knygos lapus ir prisilietimais valdyti judančius vaizdus telefono ekrane.
 

2010-12-16

Gerbiamas Dieve, padaryk, kad kojos ir rankos visada būtų švarios.
Evaldas 2kl.

Susitinkam iki mirties, gerai?
Justas 1kl.

Ten pas Tave gražu ar nelabai?
Emilis 1kl.

 

 

2010-12-15

„Į mokyklą atėjo visa karta vaikų, kurie gyvena virtualioje erdvėje. Nežinome, kaip su tokiais vaikais dirbti. Priklausomybių centras pagrindinę pagalbą teikia, bet visa bėda, kad šios problemos nepripažįsta šeima. Paprastai tėvai, nupirkę vaikui kompiuterį, labai džiaugiasi: vaikas užsiėmęs, gauna žinių, o mes žinome, ką jis veikia. Tai geriau negu jis trintųsi gatvėje, – sakė Vilniaus Sietuvos vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Neringa Čiukšienė. – Vaikas į mokyklą ateina ką tik atsitraukęs nuo kompiuterio, ir nesupranta realybės: jis neturi įgūdžių būti ne virtualioje erdvėje su savo jausmais, emociniu vidumi, nemoka sėdėti suole, negali girdėti mokytojo. Ten, matyt, yra stipresnis emocinis poveikis.“

 

Apklausa
Kas svetainėje labiausiai patinka?