Įdomybės

Kompiuteriniai žaidimai kenkia smegenims


Buvusi Jungtinės Karalystės Karališkojo instituto vadovė baronienė Greenfield teigia: jeigu žmogus per daug laiko praleidžia prie kompiuterio, fiziologiniame lygmenyje keičiasi jo smegenų struktūra, o dėl to gali kilti atminties ir koncentracijos problemų, informuoja „The Daily Telegraph“.

Ekspertės teigimu, kompiuteriniai žaidimai išjungia tam tikras smegenų nervines jungtis. Be to, žmogaus smegenys prisitaiko prie aplinkos veiksnių. Kompiuteriniai žaidimai – naujos kartos išradimas. Baronienė rekomenduoja vaikams pasitraukti nuo kompiuterio ekrano ir išeiti į lauką, „pajusti žolę po kojomis“.

Be to, kompiuterinės technologijos, prilygstančios kompiuteriniams žaidimams, aktyvuoja smegenų sistemas, susijusias su priklausomybe. Galiausiai išsivysto rimta priklausomybė. Todėl nieko keisto, kad 10-11 metų vaikas prie kompiuterio ekrano praleidžia beveik 2 tūkst. valandų.
Be to, priklausomybė nuo kompiuterinių žaidimų trumpina gebėjimo susikoncentruoti trukmę ir netgi gali paskatinti neprognozuojamą vaikų elgesį.

Ekspertai iš Japonijos jau prieš dešimt metų įspėjo, jog kompiuteriniai žaidimai stimuliuoja smegenų sritis, atsakingas už regėjimą ir judėjimą. Kitos smegenų sritis, susijusius su elgsena, emocijomis ir mokymosi procesais, nebesivysto.

Parengta pagal www.delfi.lt


Komentarai