Įdomybės

2011-05-19

Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro psichologės Ieva Salialionė teigia, kad šiuolaikiniam žmogui kompiuteris – įprasta ir neatsiejama darbo ir laisvalaikio priemonė, taigi ir šiuolaikiniai vaikai turi domėtis, mokytis juo naudotis. Mažylis, matydamas mamą ar tėtį nuolat palinkusius prie kompiuterio, ir pats ima jame ieškoti laiko praleidimo būdų. Ir dažniausiai suranda įvairių žaidimų, pokalbių svetainių, socialinių tinklų.

2011-05-01

Internetu besinaudojančių 7–14 metų vaikų Lietuvoje tyrimas parodė, kad šios amžiaus grupės bendravimui rečiau naudoja elektroninį paštą ir vietoje jo pasirenka pokalbių programas internete – „Skype“, MSN, „Google Talk“.

2011-04-09

Internetiniai žaidimai – viena populiariausių vaikų laisvalaikio priemonių. Kaip parodė „Danske“ banko užsakymu bendrovės „Socialinės informacijos centras“ atliktas tyrimas, juos žaidžia jau 75 proc. 8–9 m. amžiaus vaikų ir tai yra antra pagal populiarumą jų laisvalaikio praleidimo priemonė po televizoriaus, kurį žiūri 97 proc. šio amžiaus vaikų.

2011-02-18

Tėvynė, gimtinė, pilietiškumo ugdymas ir tradicijų puoselėjimas – sąvokos, kurias girdime minint Lietuvos valstybės bei Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tačiau, ar šiais laikais mums šie žodžiai ką nors iš tiesų reiškia? Įdomu, kaip reiktų paaiškinti ikimokyklinio amžiaus vaikams, jeigu jie paklaustų, kas yra tauta ir tautiškumas? Ir ar šiuolaikiniai vaikai tėvams užduoda tokius klausimus? ikimokyklinis.lt šia tema pakalbino keletą visuomenėje žinomų ir veiklių tėvelių.

2011-01-07

Smalsūs, judrūs ir imlūs supančiam pasauliui vaikai paprastai demonstruoja daug talentų ir turi įvairiausių polinkių. Išrinkti jiems užsiėmimą, kur galėtų geriausiai save realizuoti, yra svarbus, bet tik pirmas žingsnis. Kaip ir visose veiklose, taip ir čia svarbus sėkmės variklis yra motyvacija, apie kurią mažai kas susimąsto. Net ir suaugusiam ir susiformavusiam žmogui svarbu, kad jo veikla būtų prasminga ir atneštų pasitenkinimą, o ką jau kalbėti apie vaikus - jiems palaikymas, įvertinimas ir paskatinimas yra daug reikšmingesnis.
 

Apklausa
Kas svetainėje labiausiai patinka?