NAUJA KNYGA

Tokios knygutės vaikai dar neturėjo... Kas tai? Gal paukščiai pradėjo mokytis rašto ir pradeda skaityti knygeles? O gal jie netrukus suskris į mokyklas, čiulbės, burkuos, plasnos bei čirškės ir vaikams trukdys mokytis?..
Mieli vaikai, neišsigąskite, to tikrai nebus.
Rašytojo Jono Liniausko poemėlėje „Paukščių abėcėlė“ šmaikščiai pasakojama apie mažai pažįstamus Lietuvos paukščius, jų keistumus bei gudrybes...
Štai Bukutis gali laipioti medžio, kamienu aukštyn ir žemyn galva, Cyplė antis nuo ežero gali pakilti vertikaliai, kaip malūnsparnis, o Medšarkė per 11 valandų savo vaikus pamaitina 105 kartus...
Ir apie visa tai bei kitas įdomybės papasakota šmaikščiai ir poetiškai.

Šią knygą vaikams išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, o iliustravo dailininkė Živilė Šimėnienė.
 

Plačiau

Poetė, vaikų dainelių tekstų autorė, Zenė Sadauskaitė gimė Raseinių rajone, mokėsi Ariogalos vidurinėje mokykloje, Šiauliuose studijavo pedagogiką. Poetė yra parašiusi vaikams daugiau nei trisdešimt knygelių! Jose eilėraštukai apie gerus vaikus, jų darbelius ir gražius norus. Štai vaikšto debesėlis vasarėlės tiltu ir stebi pasaulį, gyvūnėlius ir žmones. Gera jam, nes iš aukštai toli matyti... Pasirodo, ir lėlytės sapnuoja, o miega jos su išpintomis kaselėmis. Tad iki susitikimo knygelės puslapiuose!

Plačiau

Kaunietis poetas Petras Palilionis gimė 1940 metais rugsėjo 6 dieną Pasvalio rajone, Pabuojų kaime, kurį nuolat prisimena eilėraščiuose ir poemose. Pagal išsilavinimą jis yra teisininkas, o pagal pašaukimą – poetas, eseistas, vertėjas, žurnalistas. Nors P.Palilionis kilęs iš šiaurės Lietuvos, bet kūrybos temperamentu greičiau primena nekantrų ir karštą pietietį. Visa rašytojo veikla susijusi su Kauno miesto kultūriniu gyvenimu, bendraujant su Kauno krašto rašytojais. P. Palilionis domisi daugeliu sričių ir žanrų: poetine kūryba, žurnalistika, eseistika, vertimais.
Rašytojas Petras Palilionis ne taip dažnai išleidžia knygeles vaikams. Gal kai kurie jūsų menat nuotaikingus jo kūrinėlius ,,Kiškio ūsai“ ar „Kelionė į Autorių šalį“? Šioji trečia – eiliuota poemėlė „...kaip Peštukas metė pūką“ – vientisa apie vaiką, kuris kasdien patiria daug nuotykių. Kitaip sakant – tai tikri vieno mažo vyro nuotykiai augant, - taip ją vertina pats autorius.
Kas jis, tas Peštukas? Knygelėje nei jo piešinio nerasite, nei vardo nesužinosite. O gal tai tu pats, tavo draugas, kaimynas? Paskaityk, gal sužinosi...
 

Plačiau

Tai jau ketvirtoji leidyklos “KRONTA” išleista NERINGOS LAPINSKIENĖS vaikiškų dainų knygelė. Nuotaikingi dailininkės Ingos Gilės piešinukai, profesionalios kompozitoriaus Arūno Rakšnio aranžuotės, vaikų įdainuotos dainelės ir fonogramos skirtos kiekvienam, norinčiams paklaidžioti knygoje “PASAKŲ GATVELĖ”.

Plačiau


Dailininkė Vida Alesienė ne tik parašė pasaką, bet ir ją iliustravo. Tai įdomus pasakojimas apie nuostabią Sengirę – žvėrelių ir paukštelių gimtuosius namus, sumanųjį Nykštuką, bebrą, sumeistravusį didelį šventinį stalą, išmintingą Pelėdą, rūpestingąją pelytę Pilkę, ežį, sniegenas ir, žinoma, apie gerąjį Kalėdų
Senelį bei jo laimingai pasibaigusius nuotykius.
Skaitydamas gražiai iliustruotą knygelę kiekvienas vaikas kartu su žvėreliais ir paukšteliais dar kartą patirs šventų Kalėdų džiaugsmą, atsidurs šviesiame fantazijos pasaulyje.
Knygą išleido „ALKOS“ leidykla.
 

 

Plačiau

„VĖJAS GLUOSNIUOSE“ – tai nuostabiai jauki istorija, kviečianti į savo pasaulį visą šeimą. Čia didelė draugystė telpa mažoje valtelėje, o guvios knygos herojų širdys atviros nuotykiams. Gūdžiosios girios gyventojų šūkis – gyventi kitų labui. Skaitydami vieną istoriją po kitos ir mes patys po truputėlį tapsime geresni, nes neįmanoma atsispirti gėriui, kuris sklinda iš kiekvieno knygos puslapio. Šis kūrinys įprasmina vertybes, kurias puoselėja visi projekto dalyviai.

 
 

Plačiau