NAUJA KNYGA

N.Lapinskienė "Pasakų gatvelė"

Tai jau ketvirtoji leidyklos “KRONTA” išleista NERINGOS LAPINSKIENĖS vaikiškų dainų knygelė. Nuotaikingi dailininkės Ingos Gilės piešinukai, profesionalios kompozitoriaus Arūno Rakšnio aranžuotės, vaikų įdainuotos dainelės ir fonogramos skirtos kiekvienam, norinčiams paklaidžioti knygoje “PASAKŲ GATVELĖ”.
Norėdami suprasti ir pamilti muziką, anot muzikos pedagogės N.Lapinskienės, turime jos klausytis, tuomet žmogus išsiugdys muzikinį skonį, mąstymą ir kultūrą. Pasak autorės, “tėvai turėtų kartu su vaikais domėtis muzikiniu pasauliu ir pažinties pradžioje muziką pateikti kaip žaidimą: kartu atrasti muzikines nuotaikas, spalvas, skatinti vaikus išreikšti savo emocijas:muzika – tai sielos kalba,tai gerumo ir grožio sėkla. Ją pasėjus, kiekvienas vaikas atvers savo emocijų dureles ir įsileis į savo pasaulį, jis taps dvasingesnis, išmoks atskirti ir įvertinti tai, kas yra gražu ir turi išliekamąją vertę”. Autorė pastebi, kad vaikai, gavę muzikinį išsilavinimą, mąsto subtiliau. Jie ne tik girdi muziką, bet ir ją supranta, atskiria visus pasažus, visus intarpus ir nuotaikas. Vaiko požiūris į gyvenimą prasiplečia visapusiškai. Jis nori bendrauti, nori išsakyti savo nuomonę, galiausiai - jis turi ką pasakyti.
Kiekviena dainelė - tai trumpa pasakėlė. Ją lydi YAMAHA muzikos mokyklos dainininkų balsai.

Su knygele išleistas ir stalo žaidimas. Iki pasimatymo dainuojant ir žaidžiant!


Neringa Lapinskienė jau dvidešimt metų dirba Elektrėnų mokykloje darželyje „Žiogelis“.
Pirmasis Neringos dainų rinkinys vaikams „Vaivorykštė“ pasirodė 1999 metais. Vėliau Lietuvos dainorėliams autorė pristatė naują dainų rinkinį „Virš vaivorykštės“. Neringa ne tik kuria dainų melodijas, bet rašo tekstus, kuria scenarijus šventiniams renginiams, koncertams. 2008 metais pasirodė trečioji knygelė „Dainų gatvelė“. Linksmas iliustracijas šiai knygelei sumanė dailininkė Inga Gilė. Kompaktinėje plokštelėje suskambo Neringos ir jos vadovaujamos dainavimo studijos vaikų balsai. 2011-aisiais pasirodė dvi naujienos - „Vasaros spalvų karalystėje“ ir „Pasakų gatvelė“.

    Piešė Inga Gilė

Komentarai