NAUJA KNYGA

V.Alesienė "Kalėdų pasaka"

Dailininkė Vida Alesienė ne tik parašė pasaką, bet ir ją iliustravo. Tai įdomus pasakojimas apie nuostabią Sengirę – žvėrelių ir paukštelių gimtuosius namus, sumanųjį Nykštuką, bebrą, sumeistravusį didelį šventinį stalą, išmintingą Pelėdą, rūpestingąją pelytę Pilkę, ežį, sniegenas ir, žinoma, apie gerąjį Kalėdų
Senelį bei jo laimingai pasibaigusius nuotykius.
Skaitydamas gražiai iliustruotą knygelę kiekvienas vaikas kartu su žvėreliais ir paukšteliais dar kartą patirs šventų Kalėdų džiaugsmą, atsidurs šviesiame fantazijos pasaulyje.
Knygą išleido „ALKOS“ leidykla.

Atūžė baltaskarė žiemužė. Sniego karalienė dosniai bėrė snaiges, o šios džiaugėsi, žaidė, sukosi ratelyje ir lėtai leidosi ant žemės. Jų buvo tokia gausybė, jog netrukus jos storai apklojo laukus, miškus ir slėnius. Ledas sukaustė ežerus ir upelius. Sniego platybėse it Baltasis vilkas stūgavo Šiaurys.
Nieko nelaukę, užsimetę šiltas skrandutes, pirmieji sukruto kiškučiai. Kol sniegas buvo dar purus ir minkštas, jie nulipdė Senį Besmegenį. Ir tai suprantama, nes be to Sniego Besmegenio labai ilgu laukti švenčių – ir šventų Kalėdų, ir Naujųjų metų!

Neaplenkė žiema ir Sengirės, kurioje darniai gyveno paukščiai ir žvėreliai. Nedidelėje trobelėje žiemojo ir Nykštukas, nors mažas, tačiau labai protingas. Visi miško gyventojai buvo draugiški, gražiai bendravo, žaidė. Paukščiukai žvėrelius linksmino savo čiulbesiu, o žvėreliai jiems nuoširdžiai plodami dėkodavo. Bėdai ištikus, visi skubėjo vieni kitiems į pagalbą...

O kas nutiko Sengirėje pakilus baisiai pūgai, sužinosite perskaitę knygelę!
 

Piešė Vida Alesienė

         

Komentarai