Naujienos

Zoologijos sodo jaunikliai


Šiais metais Lietuvos zoologijos sode gimė, išsirito jau 176 mažyliai.

Ypatingai džiaugiamės sulaukę marų, kengūrų, balinių vėžlių, barzdotojų agamų jauniklių. Tai pirmieji Lietuvos zoologijos sodo istorijoje šių rūšių mažyliai. Po kelerių metų nesėkmingų bandymų, šiemet išauginti pirmieji didžiojo apuoko 2 jaunikliai. Jau keli metai iš eilės sėkmingai veisiasi, itin retos ir nelaisvės sąlygom sunkiai besidauginančios rūšies, kilniųjų erelių pora.

Ne vienas stabteli prie lūšių voljero, kuriame gyvena graži ir gausi Girinio ir Pūkutės šeimynėlė. Šiemet jie susilaukė 2 nuostabių, judrių lūšiukų.

O kiek kitų mažylių, kaip kupranugariukas, kelių rūšių beždžioniukai, lapiukai, šeškiukai, pekariukai, lamytė, ilganosis meškėniukas, šeškiukai, vietnamietiški paršiukai, kamerūno sibiro kalnų ožiukai ir karčiuotieji avinukai linksmina tiek mažus, tiek suaugusius lankytojus savo žaismingumu, judrumu. Pro šiuos minkštus, pūkuotus padarėlius sunku praeiti nestabtelėjus, neatkreipus dėmesio.

Pilna patalpa spalvų ir garsų - taip galima apibūdinti paukščių ekspozicijas, kurios pasipildė nemažu skaičiumi jauniklių- tai įvairios papūgėlės, kaip senegalo, kramerio, banguotoji, zebrinės amadinos, fišerio ir raudonskruostės neišskiriamosios, žąsiukas, poviukas, auksiniai ir sidabriniai fazaniukai. O dabar užsuksime į roplių karalystę, čia patekus - tyla, prieblanda ir dvelkia ramuma. ,,Oi, koks gausus ir gražus būrys mini dinozauriukų“,- šią frazę galima išgirsti ne iš vieno lankytojo. Jie kalba apie barzdotųjų agamų mažylius, jų net 35. Tikrai įspūdinga ekpozicija.

O kur dar indinių varanų, juodųjų, žiurkinių ir kukurūzinių žalčiųi, dėmėtųjųi eublefarų jaunikliai, kurie džiugina tiek mažus, tiek suaugusius zoologijos sodo lankytojus.

Dalis jauniklių liks praplėsti grupes, bandas, kiti - išvyks į kitus zoologijos sodus, o kita dalis, kuriuos Lietuvos Respublikos įstatymai nedraudžia laikyti namuose, bus parduoti Lietuvos gyventojams.

Nauji gyventojai papildė ekspoziciją.
Nors už lango jau krinta geltoni lapai, zoologijos sode vyksta darbas. Prieš 2 savaites zoologijos sodo darbuotojai grįžo iš komandiruotės su pilna priekaba gyvūnų. Jie pabuvojo net 2 šalyse, 2 zoosoduose- tai Vokietijos Chemnitzo ir Čekijos Brno zoologijos soduose. Iš Vokietijos parvežė mėlynkaktę amazonės patelę, pas mus gyvenusiems tos rūšies 2 patinėliams, o iš Čekijos - karčiuotųjų avinų patelę ir 2 sibirines ožkytes, kurios puikiai atlaikė kelionę ir jau baigia apsiprasti ir susipažinti su nauja aplinka.

Nauja rūšis Lietuvos zoologijos sode.
Taip pat iš Čekijos Brno zoologijos sodo parvežta arktinių vilkų porelė. Tai nauja rūšis Lietuvos zoologijos sode. Kol kas lankytojai jų dar nemato, jie karantinuojami, bet planuojama dar šį rudenį juos išleisti į ekspozicinį voljerą.

Dėkingi Lietuvos zoologijos sodo rėmėjams.
Artėja spalio 4 diena - Pasaulinė gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Tą dieną siekiama atkreipti didesnį dėmesį į gyvūnų globą, apsaugą. Todėl norime padėkoti visiems esamiems Lietuvos zoologijos sodo rėmėjams, gyvūnų globėjams, kurie padeda sukurti naujas ar pagerinti esamas gyvūnų gyvenimo sąlygas, suteikti jiems džiaugsmo.
Ilgasnukiui ruoniui Kajui atrestoruotas, naujai išdažytas baseinas ir praplėstas voljeras, įrengiant voljero sausumos dalį. Šie darbai atlikti vien rėmėjų lėšomis ir pagalba.

Vasarą į Lietuvą parvežtais gyvūnais:14 prerijinių šuniukų, 4 marmozetėmis ir 4 korsakais jau galėjo džiaugtis ir grožėtis lankytojai. Atvykę nauji gyventojai buvo paleisti į naujai suremontuotus voljerus. Gyvūnai parvežti ir voljerai sutvarkyti šiems tikslams rėmėjų skirtomis lėšomis.
Šiais metais taip pat atnaujintas kanadinių audinių voljeras, įsigyta nauja apsauga gyvūnams (2 elektriniai piemenys), pirkti įvairūs vitaminai ir žaislai gyvūnams, kuriais jie ypatingai džiaugiasi. O koks džiaugsmas aplankė kapucinų šeimynėlę, kai jiems buvo padovanotas visas rinkinys žaisliukų. Net pats jauniausias beždžioniukas, sulaukęs vos 4 mėnesių, nusprendė palikti saugų mamos glėbį ir puolė tyrinėti naujų dovanų.
Už visus šiuos paramos lėšomis atliktus darbus tariame ačiū Jums, Lietuvos zoologijos sodo rėmėjams, dėkojame už supratimą, atjautą ir meilę gyvūnams.
 

Parengė Rasa Jautakienė, Lietuvos zoologijos sodo reklamos vadybininkė

 


Komentarai