Naujienos

Žiemužė "Tipu Tapu" puslapiuose


Į žemę ir žurnalo puslapius atkeliavo baltaskarė Žiema su savo draugais: Šalčiu, Pūga, Sniegu ir Ledu.
 
Rubrikoje „Eilėraštukų lietus“ kartu su poetais Z.Sadauskaite, J.Endijaičiu, V.Palčinskaite žiemos speiguose susitiksime su barsuku, voverytėmis, eglute, šalčio meška 
 
O apie Kalėdų nakties stebuklus paskaitysime Jurgos Ivanauskaitės kūrinėlyje rubrikoje „Mama, paskaityk“, kurį iliustravo pati autorė.
 
Muzikinėje svetainėje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu A.J.Navicku apdainuosime „Mano Lietuvą“, iliustruotą dailininkės V.Alesienės.
 
Rubrikoje „Ar žinai?“ priminsime, kad 2022-ieji paskelbti spaustuvininko Pranciškaus Skorinos P.Skorinos „Mažoji kelionių knygelė“ ir Vilniuje įkurta pirmoji Rytų Europoje spaustuvė.metais. Juk prieš 500 metų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo išspausdinta pirmoji knyga – 
 
Rubrikoje „Linksmoji kertelė“ spausdinami poeto Martyno Vainilaičio eilės apie Šalčio išdaigas, Šalnos asilėlį, Šalčio uogas, pypkę ir miegą.. Eiles iliustruoja dailininkės L.Barysaitės piešinėliai, sukurti prieš daugiau nei 47 metus.
 
Rubrika „Lietuviais esame mes gimę“ vienija visus lietuvius: ir gyvenančius savame krašte, ir svetur. Šiame numeryje pasakojama apie „Jolita Art“ – meno ir lietuvių etnokultūros mokyklėlę Šiaurės Airijoje, kuri buvo įkurta 2005-ais metais.
 
Rubrikoje „Klausutės mįslės“ spėliosime lietuvių liaudies mįsles, o „Seku seku pasaką“ -  pasijuoksime iš Algiuko nuotykio būti besmegeniu.
 
Rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“ tęsiama komiksų autorės Gitanos Tomaševičės komiksai. Šį kartą apie Saulę ir Mėnulį.
 
Rubrikoje „Nauja knyga“ pristatoma poeto Jono Endrijaičio knyga „Dievo karvytės“, iliustruota dailininkės Rimos Stasiūnaitės.
 
Rubrika „Su meile vaikams“ skirta rašytojo Antano Vienuolio 140-osioms gimimo metinėms. Sužinosime apie rašytojos gyvenimą, kūrybą, paskaitysime trumpą ištraukėlę apie užkeiktuosius vienuolius  iš knygos „Padavimai ir legendos“.
 
Rubrikoje „Poezija“ paskaitysime poetų J.Marcinkevičiaus, N.Jazbutytės, Z.Gaižauskaitės, M.Linkevičiaus eilių apie išdykėlę Žiemą. 
 
Rubrikoje „Sveikiname“, paminėsime poetės Ramutės Girkontaitės 80-metį ir paskaitysime jos gražių baltų eilėraštukų.
 
Rubriką „Vaikų kūryba“ puošia Kaišiadorių kultūros cento Dailės būrelio vaikučių piešiniai (būrelio vadovė Rita Galkuvienė).
 
Šio numerio viršelį piešė dailininkė Daiva Gudelytė.
 
Žurnalo projektą (Tautinis žurnalas vaikams „Tipu Tapu“ – „imkit mane ir skaitykit...“) remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Šio projekto įgyvendinimui 2022 metams Fondas skyrė keturis tūkstančius eurų.
 
 
Naują žurnalo žiemos numerį vartykite ir skaitykite ČIA:
https://issuu.com/tiputapu/docs/tipu_tapu_nr.4 
 

Komentarai