Naujienos

Vilniaus "Lėlės" teatre spalvoto smėlio animacija


 Pirmą kartą reikli Lietuvos publika išvys pasirodymą, kuriam dar nebuvo lygių. Muzikiniame projekte - spalvotos smėlio animacijos meistrė Marina Sosnina ir armėniškojo duduko, bluro (armėnų nacionalinis instrumentas) ir nei (senovinis sufijų instrumentas) virtuozas ARGISHTY. Jiems talkina Anton Glušin – klasikinė gitara; Jurij Lebedev - perkusija; Gleb Koliadin – klavišiniai.

Praleisti įspūdingo masto kultūrinį renginį – nedovanotina klaida. Mažai tikėtina, kad greitu laiku galėsime patekti į tokį koncertą. Juk Marina Sosnina, gavusi iš prancūzų prodiuserių puikų pasiūlymą, greit išvyks koncertuoti labai toli, o  ARGISHTY gastrolių grafikas numatytas trejiems metams į priekį. Neaišku kada nusišypsos laimė vėl juos išgirsti ir pamatyti Lietuvoje!
Ypač efektinga programa! Marina Sosnina įvaldė naują spalvotosios smėlio animacijos techniką, o Argishty, pasitelkęs geriausius instrumentalistus, užkariaus mūsų širdis nuostabiomis dainomis ir kompozicijomis. Jose susipina didis armėnų folkloras ir šiuolaikinės muzikos tendencijos!
              Šią vasarą Argishty ir jo grupė daug keliavo, ieškodami savęs, naujios energijos, sąskambių, melodijų ir šilumos. Ieškojo to, kas galėtų publikai suteikti visišką palaimą!
Kūrybiniai ieškojimi muzikantams pavyko, nors ieškojo savos „mėlynosios paukštės“ kalnuotoje Armenijoje, Ararato stačiuose šlaituose, kur Nojus, manoma, dirbinosi savo laivą, Andų plynaukštėse, indėnų kaimeliuose, Buenos-Airių žymiose vietose, Paryžiuje ir Romoje  – visur, kur tik žmonės yra ieškoję Šventojo Gralio mene. Tai patvirtina ir pasaulio meno kritikai  - būsime laimingais puikaus reginio liudininkais!
Pirmą kartą Viniaus publikai bus pristatyta armėnų duduko Argishty ir smėlio animatorės Marinos Sosninos programa „Aukščiau Ararato“, pakerėjusi daugelio miestų scenas.
Argishty atliks armėnų liaudies ir rytų melodijas bei kompozicijas. Muzikos ir smėlio animacijos sintezė sudarys nepakartojamą performansą.
Klausytojai pasiners į gyvos fantazijos pasaulį. Duduko garsas kurs savą istoriją, piešdamas vaizdus žiūrovų vaizduotėje, o smėlis dailininkės rankose tą istroriją pavers realiais vaizdiniais. ARGISHTY melodijos – iš naujo albumo. O kur dar įdomių retų – bluro ir nei - instrumentų skambėjimas.
Grojimo duduku meno ARGICHTY mokėsi pas geriausią meistrą – Gevorg Dabagian, kuris žinomas Amerikoje ne mažiau nei Dživan Gasparian. Armėnų laidies muzika skamba autentiškai ir šiuolaikinėje interpretacijoje, puikiai derinami įvairūs atlikimo stiliai, suteikiantys nepakartojamą, naują skambėjimą. Argishty  - puikus atlikėjas, filosofiškai žiūrintis į savo kūrybą, suteikiantis jai gilią prasmę ir skvarbumą. 
Armėnų dudukas  žinomas  daugiau kaip 3500 metų. Instrumentas geba perduoti klausytojams visos žmonijos džiaugsmus ir bėdas. Pripažintas JUNESKO, kaip kultūrinis nematerialinis paveldas.
 
Bilietai į vienintelį koncertą Vilniuje, lapkričio 9 d. 19 val.  «Lėlės» teatre parduodami visose 
bilietai.lt kasose!
Informacija apie koncertą, išankstinį bilietų užsakymą, bendradarbiavimą, suteikiami telefonu: +370 671 765 02
 
 

Komentarai