Naujienos

Vasaros "Tipu Tapu" numeris


 Štai ir atėjo Gražuolė Vasara, nešina žemuogių ir braškių pintinėle, kviesdama mėgautis saulute ir ilsėtis prie jūros ar ežerėlio. Tai puikus metas leisti atostogas gamtoje! Net ir vasaros lietutis nebaisus – net rubrika „Eilėraštukų lietus“ mums dovanoja gražių Vytės Nemunėlio, Zitos Gaižauskaitės, Violetos Palčinskaitės eilių apie vasarėlę.

Kokia vasara be Joninių! Be trumpiausios nakties su paparčio žiedu?! Rubrikai “Mama, paskaityk!” rašytojas Petras Žemkauskas yra parašęs kūrinėlį „Paparčio žiedynas“, kurį iliustravo dailininkė Herta Matulionytė-Burbienė.
Rubrikoje „Do-rė-mi" kompozitorius Aloyzas Žilys kartu su poetu Juozu Nekrošiumi klausia „Kas pasėjo žolę?“
 
Vasara – puikus metas kelionėms. Žurnalas kviečia pažinti Lietuvą ir aplankyti Dzūkijos piliakalnius juolab kad šie metai yra paskelbti Piliakalnių metais. Jūsų laukia Punios, Merkinės, Prelomciškių piliakalnių grožybės. O kas nori leistis į keliones svetur, tiems siūlome rubrikoje „Keliauk“ aplankyti Italijos atrakcionų parką Gardalendą. O pati netikėčiausia kelionė – tai į Nykštukų šalį, kurią organizuoja poetas Stanislovas Abromavičius poemėlėje apie gamtą, nykštukų darbelius, svajones. Ištrauką galite paskaityti rubrikoje „Poezija“.
 
Šįkart naujų knygų lentynoje „Nauja knyga“ pristatome leidyklos „Nieko rimto“ Barbaros Wesba knygą „Valteris. Pasakojimas apie draugystę ir išmintį“. 
 
Tie, kas nori pasidaryti savo knygelę, kviečiame užsukti į „Pagranduko bibliotekėlę“. Trumpą pasakėlę „Aš ir mano gydytoja“ galėsite perskaityti pasigaminę mažytę knygelę: iš žurnalo vidurio atsargiai atlenkę segtukus, išėmę lapą, jį sukarpę, sudėlioję ir susegę. Tai pamokantis pasakojimas apie tai, kaip būtina lankytis pas savo šeimos gydytoją ne tik kai susergi, bet ir profilaktiškai.
 
Rubrikoje „Sveikiname“ gėles teikiame Varėnos „Poezijos pavasarėlio“ Anzelmo Matučio premijos laureatui poetui Viliui Baltrėnui ir spausdiname pluoštelį jo naujausių eilėraščių.
 
Rašytojas Andrius Šiuša rubrikoje „Seku seku pasaką“ kviečia paklausyti pasakojimo apie tai, „Kaip valtelė Elė surado savo mamą“.
 
Norime priminti, kad tęsiasi piešinių konkursas „Mano tautinis kostiumas“. Rubrikoje „Ar žinai?“ supažindiname su Dzūkų drabužiais ir kviečiame siųsti piešinėlius.
 
Rubrikoje „Būk sveikas“ rūpestingi vaistininkai pataria vaikučiams ir jų tėveliams, kaip pasiruošti saugiai vasaros kelionei. Ar žinote, ką reikia daryti, jei kelyje važiuojant, plaukiant ar skrendant pykina ir nėra vaistų? Gali padėti čiulpiamas ledinukas, citrinos, imbiero skiltelė. 
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai