Naujienos

Vasara su "Tipu Tapu"


 Vasaros saulutė pakvietė „Eilėraštukų lietų“ atgaivinti žemę ir kartu paskaityti poetų R.Skučaitės, J.Degutytės, J.Šiožinio eilėraštukų.

 
Rašytojas Andrius Šiuša rubrikoje „Mama, paskaityk“ pasakoja apie būrelį juodų varnų, kurios nemokėjo skaičiuoti. Ar taip sunku išmokti? „Dvylika“ – taip vadinasi šis pasakojimas.
Kol varnos mokosi skaičiuoti, žiogelis iš muzikinės rubrikos „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu S. Abromavičiumi kviečia pasiklausyti „Lietučio lopšinės“. Tokios jau tos mūsų vasaros –  be lietaus niekaip!
 
Šiemet minime mums visiems labai svarbią datą – 100 metų atkurtai Lietuvai. Žurnale ta proga yra skiriamos net trys spalvingos rubrikos pagal Lietuvos vėliavos spalvas. Raudonoji rubrika  „Ar žinai?“ skirta Lietuvos praeičiai. Šįkart pasakojama apie Lietuvos valstybės dieną ir mūsų karalių Mindaugą.  Žalioji rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti gražiausias poetų eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti A. Matučio, J. Degutytės, V. Baltrėno,  J.Nekrošiaus, D. Jovaišienės eilių, kuriose apdainuojama mūsų mielas kraštas. Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai ateities vizijos, kaip vaikai įsivaizduoja Lietuvą. Šioje rubrikoje yra skelbiamas piešinių konkursas „Mano Lietuva“, kurio nugalėtojai metų pabaigoje bus apdovanoti. Šįkart savo piešinėlius atsiuntė Vilniaus Rudaminos lopšelio-darželio ir Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio vaikučiai. Ačiū, auklėtojoms, kad jos skatina vaikučius piešti mūsų gražų kraštą.
 
Kaip žinia, lietuviai gyvena ne tik Lietuvoje – jie išsibarstę po platųjį pasaulį. Jiems ir skirta nauja rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie lituanistinę mokyklėlę užjūryje, Naujajame Džersyje (JAV).
 
Kai atversime „Tautosakos skrynelę“, paskaitysime patarlių ir priežodžių apie duoną, o vėliau galėsime kartu su poetu S. Abromavičiumi paspėlioti „Klaustutės mįslių“.
 
Iš lentynos „Nauja knyga“ paimsime paskaityti Viliaus Baltrėno knygą „Boružėlė puotą kėlė“ ir pirmiausia susipažinsime su linksmaisiais vaikučių piešinukais.
 
O kas pasiilgo pasakų, kviečiame paskaityti lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“. Ar teisybė, ar melas, kad kiškiui ant uodegos dangus užgriuvo?
Rašytojas ir dailininkas Leonardas Gutauskas rubrikoje „Kur matyta, kur girdėta?“ pristatys beveik prieš 50 metų išleistą knygelę „Du žvirbliai“, o D. Kaniavienė atskleis  įdomybių pasakojime „Paslaptys“ . 
Žurnalas taip pat pasveikins visus XXIII vaikų knygos šventės dalyvius, kurie buvo susirinkę į A.Matučio gimtinę.
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai