Naujienos

Vaikų piešinių paroda "Ant ratų"


 Šiandien, liepos 17 d., 12 val. Vilniaus miesto savivaldybėje startuoja jau trečius metus iš eilės per Lietuvą keliaujanti vaikų piešinių paroda „Ant ratų“.

 
 Į visos Lietuvos vaikų piešinių parodos, kurios tema “Aš vaikas, kuriu pasaulį, kuriame noriu gyventi”, atidarymo renginį kviečiami visi, o ypač mažieji, Vilniaus gyventojai ir svečiai.
 
Visi, ateisiantys į parodos atidarymo renginį, galės prisidėti prie bendro didelio parodos piešinio kūrimo. Renginio dalyviams Vilniuje muzikinius kūrinius dovanos 2011 m geriausias  Lietuvos gitaristas Viktoras Jonušis (HUGIS) ir atlikėjas Justinas Lapatinskas.
„Norime parodyti kuriantiems vaikams, kad jų piešiniai yra svarbūs, keliauja iš miesto į miestą ir teikia džiaugsmą aplinkiniams. Mums svarbu vaikų vidinę energiją paversti kūrybine energija“, − sakė parodos iniciatorė Edukologijos magistrė Živilė Burdaitė. Pasak jos, projektą − keliaujančią vaikų parodą „Ant ratų“ inspiravo paprastas vaikų klausimas − „kur nukeliauja mūsų piešti piešiniai?“
 
Šiais metais projekto dalyviai visoje Lietuvoje piešė pasaulį, kuriame jie nori gyventi. Vieni vaikai savo pasaulio neįsivaizduoja be Lietuvos trispalvės, kiti − be ledų ir sulčių upių, treti nori, kad jų pasaulyje kasdien būtų daug animacinių filmų herojų, su kuriais jie patys tapatinasi. „Piešiniuose atskleidžiamam vaikų įsivaizdavimui apie pasaulį poveikį daro jų amžius, Lietuvoje vykstantys renginiai, televizija ir tai, kiek dėmesio yra skiriama jų lavinimui. Optimistiškai nuteikia viena bendra tendencija – vaikai įsivaizduojamą pasaulį piešia šviesiomis spalvomis“, − džiaugėsi Ž.Burdaitė.
 
2012 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais paroda aplankys penkis Lietuvos miestus. Visuose miestuose parodos atvykimo dieną maži ir dideli miesto gyventojai bus kviečiami piešti bendrą didelį piešinį. Esant geram orui, koncertuos vietos vaikų kolektyvai, vyks mįslių konkursai, kitos pramogos. Liepos 17 d. Vilniaus miesto savivaldybėje atidaroma paroda į Kauno rajono Ramučių miestelį atvyks liepos 21 d. Kelmės gyventojams piešiniai bus demonstruojami nuo liepos 27 d. Rugpjūčio 10 d. vaikų kūrinius pasitikti bus pakviesti Kėdainių gyventojai. Parodos uždarymo renginiai vyks Kretingoje rugpjūčio 17 d.
 
Parodos renginius oganizuoja Všį „Socialiai atsakingo verslo klubas“. Daugiau informacijos  apie projektą, taip pat kur ir kada lankysis paroda galima surasti socialiniame tinklalapyje www.facebook.com / Vaikų piešinių paroda “Ant ratų” .
 
Trumpai apie piešinių parodos „Ant ratų“ istoriją
Projektas − keliaujanti vaikų piešinių paroda „Ant ratų“ startavo 2009 m. gruodžio 19 d. piešinių paroda „Gyvenimas vaiko akimis“. 2010 m. paroda aplankė septyniolika Lietuvos miestų ir miestelių. Kiekvieno susitikimo metu vaikai piešė, buvo skatinami kurti ir svajoti ir drąsiai perteikti savo mintis bei lūkesčius popieriaus lape. Projektu siekta skatinti vaikų užimtumą bei saviugdą, be to, piešiniai padėjo atsiskleisti augančiai asmenybei. 2011 m. piešinių paroda „Ant ratų“ aplankė keturiolika Lietuvos miestų ir miestelių. Vaikai buvo supažindinti su didžiu kūrėju M.K. Čiurlioniu ir jo kūryba, patys piešė „Bičiulystės“ tema. Jiems taip pat buvo pristatytas Ebru menas, kurį projekto dalyviai galėjo išmėginti praktiškai nusipiešdami sau paveikslą. Gražiausi paveikslai buvo padovanoti Vilniaus Antakalnio vaikų ligoninei (daugiau nei 170 paveikslų).
Daugiau informacijos:
Projekto iniciatorė: Živilė Burdaitė zivile@parodantratu.lt, 868250444

Komentarai