Naujienos

"Tipu Tapu" žiemos numeris


 Atsivertus „Eilėraštukų lietus“ rubriką, žiemišką nuotaiką mums dovanoja poetų S. Abromavičiaus, Z. Sadauskaitės, A.Puišytės, S. Kačanauskienės eiliuoti pasakojimai. Ar visur žiema paklojo patalus? Ar nesušals zuikelis gruodžio pūgoje? 

Ar išneš savo sveiką kailį vilkas, eketėje gaudęs žuvį su uodega? Ir kas jam taip patarė? Ar tik ne gudruolė laputaitė? Tai sužinosite perskaitę rubrikoje „Mama, paskaityk“ V.Pietario pasakėlę „Ir vilkas žuvis gaudo“.
Smuikuojantis žiogelis iš rubrikos „Do-rė-mi“ pakvies visus pasiklausyti V.Paleckienės sukurtos dainelės „Sniego senis“. 
2017 –ieji yra paskelbti Piliakalnių metais. Metams einant į pabaigą šiame numeryje susipažinsime su Žemaitijos piliakalniais ir pakviesime aplankyti Pašatrijos piliakalnį – raganų žemėmis užpiltą bažnyčią, Medvėgalį, Bilionių piliakalnį netoli Laukuvos miestelio ir Sprūdės piliakalnį Šaukštelio kaime.
Rubrikoje „Poezija“ pasimėgaukime poeto Vytės Nemunėlio (Bernardo Brazdžionio) eilėmis apie šaltį šaltanosį, apsnigtą namelį, Kalėdų Senelį ir atsisveikinimą su senaisiais metais. 
Leidykla „Nieko rimto“ mums pristato naujas knygas – K. Kasparavičiaus „Meškelionė“, kurią iliustravo dailininkė pats autorius ir J. Pallotta „Dinozaurų Kalėdos“.
Rubrikoje „Iš tautosakos skrynelės“ rasime trumpų pasakaičių, dainelių be galo, juokavimų ir kitko iš lietuvių liaudies kūrybos.
Ar žinai, kad 2017 –ieji paskelbti dar ir tautinio kostiumo metais. Šįkart pristatome žemaičių drabužius. Visus metus vaikučiais dalyvavo piešinių konkurse „Mano tautinis kostiumas“, Šiame numeryje skelbiame nugalėtojus: tai Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos Grumblių pradinio ugdymo skyriaus I-IV klasių mokiniai; Kelmės vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ vaikučiais; Vilniaus rajono Rudaminos vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikučiai, o taip pat dėkojame visiems vaikučiams, kurie dalyvavo konkurse ir atsiuntė piešinėlius. Visi jie puošia „Tipu Tapu“ namus.
Su naujomis mįslėmis į žurnalą atkeliavo Klaustutė, pažerdama įdomių klausimų apie langą, saulę, kelią, laikrodį, šešėlį ir kt.
Kiškis su morka – tai visiems gerai žinoma rubrika „Būk sveikas“, kurią globoja „Gintarinės vaistinės“ rūpestingi vaistininkai. Jie pataria vaikučiams ir jų tėveliams, kaip kovoti su gerklės skausmu, kuris taip dažnai aplanko mus žiemą. 
Rubrikoje „Linksmoji kertelė“ linksmai praleiskime laiką su poete Ramute Skučaite ir jos žiemiškais eilėraštukais apie snieguotus laiptus, pačiūžas ir baltose rogėse sėdinčią žiemą.
„Tipu Tapu“ svečiuose šįkart apsilankė primabalerinos Olgos Konošenko baleto studija, kviesdama pajusti šokio stebuklą.
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai