Naujienos

Tipu Tapu vasara


 Vartykite žurnalą ČIA:  

 https://issuu.com/tiputapu/docs/tt_vasara_web_647c222d864e64   

Sveika, vasara! Metas kartu su Tedžiu rinkti vaistažoles! Birželis – vaistažolių rinkimo mėnuo! Kur, kaip ir kodėl vaistažolės naudingos sužinosite žurnalo viduryje atradę pasakėlę ir ją patys pasidarę. Pasakėlę iliustravo dalininkė Rūta Savickienė.

Rubrikoje „Eilėraštukų lietus“ kartu su poetais V.Baku, S.Abromavičiumi, M.Vainilaičiu, V.Palčinskaite pasidžiaugsite vasaros linksmybėmis. O katinėlio Pilkučio, Simuko su žąsinu, katinėlio su oželiu nuotykius surasite rubrikoje „Mama, paskaityk“. 
 
Muzikinėje svetainėje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu S.Abromavičiumi padainuosime „Paukštelių lopšinę“, juk paukšteliai – vasaros giedorėliai. 
 
 Rubrikoje „Ar žinai?“ priminsime, kad 2021-ieji metai Lietuvoje yra paskelbti archeologės, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos Birutės-Marijos Alseikaitės-Gimbutienės metais.
 
Rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti poetų gražiausias eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti Jono Endijaičio, Janinos Degutytės, Juditos Vaičiūnaitės, Zitos Gaižauskaitės eilių apie Lietuvą, Vilnelės grožį ir birželio laišką.
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvenantiems svetur, skirta rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie nuotolinę lituanistinę mokyklėlę Londone, dviejų lietuvaičių Eglės ir Justės idėją karantino metu mokyti savo vaikus lietuvių kalbos.
 
Rubrikoje „Poezija“ linksmos Martyno Vainilaičio eilės apie kiškučius, jų dūdelę, kopūstus, pilaitę ir nuostabią pasakėlę.
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ atkeliavo dvi leidyklos „Nieko rimto“ išleistos knygos: Alvilės Rimaitės „Kukū iš pašto dėžutės“ ir Loretos Girdzijauskienės „Pasakos iš Bumbulinio daržo“. 
 
Rubrika „Su meile vaikams“ šįkart skirta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 160-osioms gimimo metinėms. Sužinosime apie rašytojos gyvenimą ir paskaitysime jos atsiminimus apie vaikystę.
 
Rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ skaitysime trumpas Sergejaus Michalkovo pasakėles „Smalsusis viščiukas“ ir „Pliuškis“, kurias iliustravo dailininkė Herta Matulionytė-Burbienė.
 
Poetas Jonas Endrijaitis kartu su savo žaismingais eilėraštukais svečiavosi mūsų žurnale ir padovanojo šachar makar gerą nuotaiką. 
 
Geltonoji rubrika suspindėjo vaikų piešiniais, kuriuos daug vasaros spalvų ir džiaugsmo. 
 
Šio numerio viršelį piešė dailininkė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalo projektą („Tipu Tapu“ už tautišką ir kūrybingą vaiko asmenybę) remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Šio projekto įgyvendinimui 2021 metams Fondas skyrė šešis tūkstančius eurų.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai