Naujienos

"Tipu Tapu" skelbia pavasarį


 „Čik-či-rik, pavasaris!“ – skelbia paukšteliai, ant žurnalo viršelio, o Tedis siūlo stiprinti imunitetą su vitaminais, kad galėtume sveiki ir stiprūs džiaugtis bundančia gamta. Nuo šio GALITE ŽURNALĄ VARTYTI IR SKAITYTI :  

https://issuu.com/tiputapu/docs/tt_pavasaris_tt?fbclid=IwAR3phiVOb8OArfW4pgq51S09iRaCCYKZzPWycmj0PhcXwYPhNpQVByt3buM 

 „Čik-či-rik, pavasaris!“ – skelbia paukšteliai, ant žurnalo viršelio, o Tedis siūlo stiprinti imunitetą su vitaminais, kad galėtume sveiki ir stiprūs džiaugtis bundančia gamta.
 
Rubrikoje „Eilėraštukų lietus“ kartu su poetų Z.Gaižauskaitės, S.Abromavičiaus, J.Aisčio, M.Vainilaičio eilėmis apdainuosime pavasario mėnesius, Šv. Velykas ir pagainiosime saulės zuikutį.
 
Kai pavasaris į kiemą, žiema –  bėga. Apie tai paskaitysime rašytojo J. Avyžiaus apsakyme „Žiema bėga“, rubrikoje „Mama, paskaityk“. 
 
Muzikinėje svetainėje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu S.Abromavičiumi padainuosime „Gėlių lopšinę“ ir pasigrožėsime dailininkės V. Alesienės gėlių puokštėmis.
 
 Rubrikoje „Ar žinai?“ priminsime, kad 2021-ieji yra paskelbti Lietuvių totorių istorijos ir kultūros metais ir sužinosime, kada į Lietuvą atkeliavo totoriai ir kuo jie yra įžymūs. 
 
Rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti poetų gražiausias eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti Marcelijaus Martinaičio, Justino Marcinkevičiaus, Juozo Nekrošiaus, Ramutės Girkontaitės eilių apie Lietuvą, jos grožį, pavasario vyturėlį, Dzūkiją ir lietaus žirgelį.
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvenantiems svetur, skirta rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie tolimą, Jungtinės Amerikos Valstijose, Vašingtone įsikūrusią lietuvišką mokyklėlę.
 
Žurnalo viduryje surasite pasakėlę „Imunitetas – organizmo šarvai“. Ši pasaka (knygutę reikia pasidaryti patiems) labai aktuali šiuo laikotarpiu, kai aplink mus siaučia nedorėliai virusai. Tik stiprus organizmas gali atlaikyti ligų sukėlėjų atakas. Pasakėlę iliustravo dalininkė Rūta Savickienė. Žurnalo viršelyje tėveliai galės paskaityti vaikų ligų gydytojos, doc. dr. Sigitos Burokienės patarimų, kaip stiprinti vaikų imunitetą.
 
Šį kartą į „Tipu Tapu“ paštą atkeliavo Živilės Žostautienės eilėraštukai, Dainoros Kaniavienės „Žemės lopšinė“ ir pluoštas vaikų piešinėlių.
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėta poeto Vainiaus Bako knyga „Ką manė kamanė“, iliustruota dailininkės Marijos Smirnovaitės. 
 
Rubrika „Su meile vaikams“ šįkart skirta vaikų mylimos poetės Zitos Gaižauskaitės 70-mečiui. Per savo kūrybinį laikotarpį poetė yra išleidusi apie šešias dešimtis knygelių. Nuoširdžiai sveikiname poetę su jubiliejumi ir laukiame naujų eilėraštukų.
 
Rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ skaitysime rašytojo Mykolo Sluckio „Gluosnio pasaką“, kurią iliustravo dailininkė Ona Gaidamavičiūtė.
 
Poetė Violeta Palčinskaitė kartu su dailininke Sigute Ach apsilankė mūsų rubrikoje „Poezija“ ir padovanojo mums pažintį su nauja knyga „Vaikų kambarys“. Ją išleido leidykla „Nieko rimto“. 
Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai pavasario tema Kaišiadorių kultūros centro dailės būrelio vaikų piešiniuose. 
 
Šio numerio viršelį piešė dailininkė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalo projektą („Tipu Tapu“ už tautišką ir kūrybingą vaiko asmenybę) remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Šio projekto įgyvendinimui 2021 metams Fondas skyrė šešis tūkstančius eurų.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 
 

Komentarai