Naujienos

„Tipu Tapu" pavasario numeris


 „Eilėraštukų lietus“ atrideno į Žemę margaspalvius Velykų kiaušinius. Prašvito skaisčiau saulytė, pažadino pavasaris žolytę, sučiulbo paukšteliai. Poetai Z. Gaižauskaitė, J.Nekrošius, V.Baltrėnas, S.Abromavičius, A.Kirdulienė eilėmis apdainavo gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas.

Rašytojas Antanas Pivoras rubrikoje „Mama, paskaityk“ pasakoja „Sakmę apie šventą ąžuolą“, o žiogelis iš muzikinės rubrikos „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu Vyt.Barausku kviečia pasiklausyti dainelės „Mamytės akelės“.
 
2018 –aisiais minime mums visiems labai svarbią datą – 100 metų atkurtai Lietuvai. Žurnale ta proga yra skiriamos net trys spalvingos rubrikos pagal Lietuvos vėliavos spalvas. Raudonoji rubrika  „Ar žinai?“ skirta Lietuvos praeičiai. Šįkart pasakojama apie Lietuvos nepriklausomybės aktą ir pirmuosius Lietuvos prezidentus. Žalioji rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti gražiausias poetų eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti J.Marcinkevičiaus, J.Nekrošiaus, A.Puišytės, J.Lapašinsko eilių, kuriose apdainuojama mūsų mielas kraštas. Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai ateities vizijos, kaip vaikai įsivaizduoja Lietuvą. Šioje rubrikoje yra skelbiamas piešinių konkursas „Mano Lietuva“, kurio nugalėtojai metų pabaigoje bus apdovanoti.
 
Lietuviai gyvena ne tik Lietuvoje – jie išsibarstę po platųjį pasaulį. Jiems ir skirta nauja rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie Aalborgo lietuvių mokyklėlę Danijoje.
 
Kaip elgtis su technikos stebuklais: kompiuteriu, telefonu ir kita technika moko edukacinė pasakėlė vaikams „Technikos stebuklai: būti ar nebūti?“. Kartu su Vilniaus teritorine ligonių kasa vaikučiams išmintimi dalijasi visažinis Laikas. Petriukas, susipažinęs su saugaus technikos naudojimo taisyklėmis ir patarimais parturtina savo laisvalaikį ir sustiprina sveikatą.
 
Rubrikoje „Iš tautosakos skrynelės“ paskaitysime apie vėją, lietų, saulę. Atsakysime į klausimą: kodėl genys margas ir kodėl voverės tokia ilga ir graži uodega.
 
Iš lentynos „Nauja knyga“ paimsime paskaityti Stanislovo Abromavičiaus knygą „Smėlio batai“ ir pirmiausia susipažinsime su spalvotais linksmaisiais pieštukais.
Poetas Petras Žemkauskas kaip visada kupinas įdomybių: mums pateikė pluoštelį vaizdingų šaradų.
O rašytoja Ona Jautakė atvėrusi savo knygos „Balta skrybėlaitė“ puslapius, mus supažindina su keletą trumpų pasakaičių „ Autobusas“ ir „Lapai, spygliai ir maumedis“.
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai