Naujienos

"Tipu Tapu" pasitinka rudenėlį


 Vasarą palydėjome, rudenėlį sutinkame! 

Naują žurnalo numerį vartykite ir skaitykite ČIA:  https://issuu.com/tiputapu/docs/maketas
Kartu su Tedžiu aplankysime išmintingojo meškučio draugus ir papasakosime apie Sveikatos pamokas. Juk sveikata – didžiausias turtas. Kai jos neturi, tai trokšti tik vienintelio – pasveikti. O kai esi sveikas ir tvirtas, gali iškylauti kartu su Tedžiu! Ką sužinojo Tedis Sveikatos pamokose, sužinosite žurnalo viduryje atradę pasakėlę ir ją patys pasidarę. Pasakėlę iliustravo dalininkė Rūta Savickienė.
Rubrikoje „Eilėraštukų lietus“ kartu su poetų  A.J.Navicko, J.Nekrošiaus, M.Vainilaičio, J.Marcinkevičiaus eilėmis pajusime spalvingą rudens nuotaiką.  O apie katiną Prunelijų ir jo laikrodį sužinosite paskaitę O.Jautakės kūrinėlį „Londono laikas“ rubrikoje „Mama, paskaityk“. 
 
Muzikinėje svetainėje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu S.Abromavičiumi padainuosime „Žvaigždutėslopšinę“ ir ... saldžiai užsnūsime.
 
 Rubrikoje „Ar žinai?“ priminsime, kad 2021-ieji metai Lietuvoje yra paskelbti skulptoriaus Juozo Zikaro metais. Galbūt esate mate jo sukurtą skulptūrą „Knygnešys“ ar „Laisvė“?
 
Rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti poetų gražiausias eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti M.Vainilaičio, V.Baltrėno, R. Skučaitės eilių apie gimtinę, gelsvą jūros gintarėlį, šermukšnių grožį ir mamos švelnumą.
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvenantiems svetur, skirta rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie Švedijoje, Stokholme įsikūrusią „Saulės mokyklą“. Šios mokyklėlės tikslas – mokyti vaikus lietuvių kalbos ir istorijos, supažindinti su Lietuvos kultūra ir papročiais.
 
Rubrikoje „Klaustutė mįslės“ poetas S. Abromavičius užduoda eiliuotų mįslių, kurias atspėti apdės vaikų piešinėliai.
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėta rašytojo-gamtininko Selemono Paltanavičiaus knyga „Jei sliekas būtų paukštis“. Ją iliustravo dailininkas Dainius Šukys.
 
Rubrika „Su meile vaikams“ skirta rašytojo Kazio Maruko 100-osioms gimimo metinėms. Sužinosime apie rašytojos gyvenimą, kūrybą ir paskaitysime jos trumpą apsakymėlį „Stebuklingas žodis“. 
 
Spalio 27 dieną vaikų mylimai poetei Ramutei Skučaitei sukanka 90-metų! Nuoširdžiausiai sveikiname, linkime sveikatos ir laukiame naujų eilėraštukų.
 
Rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ skaitysime ištrauką iš rašytojo Gintauto Isoko knygos „Kaip Pavasaris piršosi Vasarai“. Knygos dailininkas Leonardas Armonas.
 
Geltonoji rubrika „Vaikų kūryba“ spindi vaikų piešiniais, kurie pulsuoja vasaros prisiminimais. 
 
Šio numerio viršelį piešė dailininkė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalo projektą („Tipu Tapu“ už tautišką ir kūrybingą vaiko asmenybę) remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Šio projekto įgyvendinimui 2021 metams Fondas skyrė šešis tūkstančius eurų.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai