Naujienos

"TIPU TAPU" Į KALĖDAS


 Laba diena, Žiema baltaskare! Tavo lopšinių, pasakų, ledo ašarų, šalčio stūgavimų pasiklausysime rubrikoje „Eilėraštukų lietus“ kartu su poetais S.Abromavičiumi, Z.Gaižauskaite, J.Endrijaičiu ir kt.

 
Ar žinojote, kad egzistuoja ne tik Kalėdų Senelis, bet ir Kalėdų Močiutė? Rubrikoje „Mama, paskaityk“ spausdinama rašytojos Onos Jautakės pasakojimas –  „Tomas ir Kalėdų Močiutė“ , papuoštas dailininkės Vidos Alesienės piešinėliu.
 
Muzikinėje rubrikoje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu S.Abromavičiumi „Baltojo debesėlio lopšinėje“ apdainuosime draugą-debesėlį.
 
 Rubrikoje „Ar žinai?“ priminsime, kad 2020-ieji yra paskelbti Tautodailės metais ir papasakosime, kuo liaudies kūriniai skiriasi nuo profesionalių kūrėjų. Ir kurgi galime daugiausia pamatyti tautodailininkų vienu metu vienoje vietoje? Taip – kasmetinėje Kaziuko mugėje!
 
Žalioji rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti poetų gražiausias eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti Janinos Degutytės, Eduardo Selelionio, Martyno Vainilaičio, Jono Aisčio eilių apie Lietuvos gožį.
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvenantiems svetur, skirta rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie Estijoje, Taline įsikūrusią lituanistinę mokyklėlę „TereLabas“. 
 
Žurnalo viduryje surasite pasakėlę apie vitaminų naudą – tai „Tedžio Kalėdų eglutė“. Ši pasaka (knygutę reikia pasidaryti patiems) labai verčia mus susimąstyti apie tai, kaip svarbu stiprinti organizmo šarvus – imunitetą, kai aplink siaučia virusų banga, kuri, pasirodo, gali pakenkti ir Kalėdų eglutei. 
 
Rubrikoje „Klaustutės mįslės“ spėliosime poeto Stanislovo Abromavičiaus sukurtas mįsles apie žvėrelius, kurias puošia dailininkės Albinos Makūnaitės  piešti dagiau nei prieš dvi dešimtis metų piešiniai. 
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėta Daivos Molytės-Lukauskienės knyga apie lietuvišką gintarą „Kaip kiras gintarus rinko“. Rudagalvio kiro Aido Vakario nuotykius iliustravo pati knygos autorė.
 
Rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ skaitysime poemėlę apie mįslingą Kalėdų dovaną, kurią sueiliavo Birutė Pūkelevičiūtė, o nupiešė 1973 metais Kazys Veselka.
 
Rubrika „Su meile vaikams“ šįkart skirta rašytojo Vytauto Petkevičiaus 90-osioms gimimo metinėms. Daugumas vaikučių yra pamėgę „Gilės nuotykius Ydų šalyje“ ar istorijas iš knygos „Didysis medžiotojas Mikas Pupkus“ ir nesibaigiančius Kodėlčiaus klausimus.
 
Poetė Aldona Puišytė  rubrikoje „Poezija“ dovanoja mums pluoštą žieminių eilėraštukų iš senos knygelės „Ledo mergelės“(1974 m.) 
Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai ateities vizijos, kaip vaikai mato ir įsivaizduoja Lietuvą. Šiame numeryje yra publikuojami vaikų piešinukai. Konkursas „Mano Lietuva“ tęsiasi, taigi, kviečiame dalyvauti.
 
Šio numerio viršelį piešė dailininkė Rūta Savickienė.
 
Žurnalo projektą „Tipu Tapu” į Lietuvos praeitį – rašytojai su miele vaikams“  remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Šio projekto įgyvendinimui 2020 metams Fondas skyrė penkis tūkstančius eurų.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 
 

Komentarai