Naujienos

„TIPU TAPU“ ATKELIAVO RUDENĖLIS


 Rudenėlis atkeliavo su poetų Zenės Sadauskaitės, Zitos Gaižauskaitės, Jono Strielkūno,Vinco Mykolaičio-Putino eilėraštukais.

 Rubrikoje „Mama, paskaityk“ spausdinama rašytojo Juozo Nekrošiaus pasakėlė apie saulės gėlėlę –  „Saulėgrąžos pasaka“ , papuoštą dailininkės Vidos Alesienės piešinėliu.
 
Muzikinėje rubrikoje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poete Z. Gaižauskaite dainelėje „Pelytė ir lietutis“ apdainuosime sušlapusią pelytę.
 
 Rubrikoje „Ar žinai?“ priminsime, kad 2020-ieji yra paskelbti Mokyklų bendruomenių metais ir papasakosime, kaip svarbu kurti draugišką aplinką, kurioje gera ir vaikams, ir mokytojams, ir tėveliams.
 
Žalioji rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti poetų gražiausias eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti Martyno Vainilaičio, Vytės Nemunėlio, Janinos Degutytės, Jono Lapašinsko apdainuotą Nemunėlį, pušinėlius, vieversėlius, gintarėlį, žydrąją Baltiją. 
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvenantiems svetur, skirta nauja rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie Oslo lituanistinę mokyklėlę „Gintaras“, įsikūrusią Norvegijos sostinėje.
 
Žurnalo viduryje surasite pamokančią pasakėlę kaip saugotis nuo virusų „Kur švara – ten sveikata“. Ši pasaka (knygutę reikia pasidaryti patiems) labai aktuali šiuo neramiu Koronaviruso laikotarpiu. Tai dar kartą priminimas, kaip svarbu plauti rankas ir laikytis asmeninės higienos.
 
Rubrikoje „Klaustutės mįslės“ spėliosime poeto Stanislovo Abromavičiaus sukurtas mįsles, kurias papuošė Živilės Royland piešiniai.
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėta Vaivos Lingytės knygelė „Didelė laimė ir mažytė baimė“. Tai spalvinga kelionė po vaikų vidinį pasaulį ir pažintį su įvairiomis emocijomis: Džiaugsmu, Liūdesiu, Nuostaba ir kt.
 
Naujoji rubrika „Su meile vaikams“ šįkart skirta poeto Justino Marcinkevičiaus 90-osioms gimimo metinėms. Ir tėveliai, ir seneliai, ir mažieji skaitytojai gerai žino poeto „Grybų karą‘, „Zuikį Puikį“ ir kitas spalvingas J. Marcinkevičiaus poemėles bei eilėraštukus.
 
Rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ skaitysime, kas gi nutiko Aurimui, gyvenančiam su dygliuotuoju kaktusu. Tai rašytojos Vytautės Žilinskaitės apsakymas iš knygutės „Kaktuso paslaptis“. Šių metų gruodį rašytoją sveikinsime su garbingu 90-mečiu.
 
Poetė, dainų kūrėja Zenė Sadauskaitė  rubrikoje „Poezija“ pristato savo naują knygutę kartu su kompozitoriumi Juliumi Siurbiu „Sidabrinės vėjo žirklės“.
Geltonoji rubrika spindi „Vaikų kūryba“ – tai ateities vizijos, kaip vaikai mato ir įsivaizduoja Lietuvą. Šiame numeryje yra publikuojami vaikų piešinukai. Konkursas „Mano Lietuva“ tęsiasi, taigi, kviečiame dalyvauti.
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 

Komentarai