Naujienos

Susitikimas su vaikų rašytoja Urte Uliūne


Prienų rajone, Išlaužo seniūnijos salėje vyko šventė „Knyga be vaiko negyvens“, kurioje dalyvavo vaikų rašytoja Urtė Uliūnė.
Bibliotekininkė Irma Židonienė pasveikino susirinkusius Išlaužo pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinius, jų mokytojas ir pristatė dviejų knygelių vaikams autorę Urtę Uliūnę.
 

Vaikai šiltais plojimais  sutiko autorę. Išklausę jaunos ir talentingos rašytojos pasakojimą apie save, pirmuosius kūrybos žingsnius, jie kėlė rankutes ir klausinėjo įvairiausių dalykų, pradedant nuo rašytojos gimtadienio datos iki jos šuns spalvos, - juk vaikai tokie žingeidūs!

Šventę paįvairino socialinės pedagogės Aušros Balkūnienės skaitoma ištrauka iš pirmosios Urtės pasakų knygelės „Miegančios boružės“, antrokų Austėjos Skrupskaitės  ir Eriko Simanaičio skaitomos ištraukos iš pasakėlės „Šleivakojė Mirksė“. Apie širšę kolekcininkę skaitė pirmokas Svajūnas Valatka, o  trečiokė Austėja Malinauskaitė perskaitė ištrauką iš pasakėlės „Kurmis Vincentas“. Scenoje puikavosi molbertai su vaikų piešiniais Urtės Uliūnės pasakų motyvais.

Šventėje dalyvavusi Prienų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė pasidžiaugė sėkmingu Išlaužo bibliotekininkės dalyvavimu akcijoje „Metų knygos rinkimai 2010“ ir galimybe surengti susitikimą su rašytoja, kurį organizuoja akcija „Metų knygos rinkimai“ bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija kartu su partneriu – Ūkio banku. Ji padėkojo jaunajai rašytojai už nuoširdų susitikimą, o mokytojoms Vilmai, Jelenai, Verai, Giedrei ir Aušrai padovanojo po keletą Prienų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos išleistų rajono moksleivių kūrybos almanachų.

Šventė baigėsi autorei prisiminimui padovanotais vaikų piešiniais, autografų dalinimu ir bendromis nuotraukomis. Urtė išvyko, bet Išlaužo bibliotekoje liko jos knygelė „Kitokia svirplelio diena“ su įrašu: „Išlaužo bibliotekai – linkėjimai nuo visų pievų vabaliukų.

 

Komentarai