Naujienos

Su Šv. Kalėdomis!


 „Gruodis“, „Pirmas sniegas“, „Snaigė“,  – tai poetų Z. Gaižauskaitės, J.A. Navicko, J. Nekrošiaus eilėraštukai atkeliavę į rubriką „Eilėraštukų lietus“ pasveikinti į žemę atkeliavusią Baltaskarę Žiemą.

 
Rubrikoje „Mama, paskaityk“ Ona Jautakė papasakoja raudonos ir mėlynos mašinytės nakties istoriją apie draugystę. 
 
Muzikinėje rubrikoje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poete Z.Gaižauskaite pasidžiaugsime „Sniego baltumėliu“ ir apdainuosime meškos miegą, kurį nupiešė dailininkė V.Alesienė.
 
Minint 101-erius metus atkurtai Lietuvai, žurnale (kaip ir praeitais metais) yra skirtos net trys  rubrikos pagal Lietuvos vėliavos spalvas. Raudonoji rubrika  „Ar žinai?“ skirta Lietuvos praeičiai. Kadangi 2019-ieji minimi kaip kompozitoriaus Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms, trumpai papasakosime apie šio kompozitoriaus, vargonininko, choro dirigento gyvenimo ir kūrybos kelią.
 
Rubrika „Poezijos puokštė Lietuvai“ skirta publikuoti poetų gražiausias eiles apie gimtąjį kraštą. Šiame numeryje galime perskaityti E. Selelionio, J. Degutytės, J. Lapašinsko, Vytės Nemunėlio, J. Nekrošiaus posmų apie Lietuvą: apie berželį, tėviškės žiemą, trispalvę, vaivorykštės juostą ir kt.
 
Visiems skaitytojams, o ypač lietuviams, gyvenantiems svetur, skirta nauja rubrika „Lietuviais esame mes gimę“. Šiame numeryje pasakojama apie Kristijono Donelaičio vardo lituanistinę mokyklėlę Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurią noriai aplanko ir svečiai iš Lietuvos.
 
Rubrika „Pagranduko bibliotekėlė“ dovanoja skaitytojams pasakėlę apie senį Besmegenį ir Kalėdinę eglutę. Kiek vargo ir nuotykių patyrė Sniego senis, kol surado Kalėdų Senelį ir perdavė jam vaikų laišką su prašymu padovanoti miško eglutę.
 
Ant lentynos „Nauja knyga“ padėtos net septynios leidyklos „Nieko rimto“ knygos, skirtos nuostabiam baltos žiemos laikui su knyga. Puodelis arbatos ir knyga – kas gali būti geriau, kai už lango blaškosi vėjas Šiaurys? „Kalėdų giesmė“, „Kalėdų bičiulis“, „Mažoji žiema“, „Kaip Vinstonas Kalėdas atnešė“ ir kitos laukia jūsų malonaus skaitymo.
 
„Klaustutės mįslės“ kartu su poetu Stanislovu Abromavičiumi pakvies Jus pasukti galvą ir atspėti kas, kada ir kaip nutiko?
 
Rubrikoje „Linksmoji kertelė“ skaitykime nuotaikingus poeto Martyno Vainilaičio eilėraštukus ir skaičiuosime Sniego Senius bei snaiges.
 
Pirmuosius žingsnius kūryboje žengia Aivita Gegevičiūtė su pasakojimu „Aivaras sapnų šaly“, kurį iliustravo O. Gaidamavičiūtė.
 
Rubrika „Poezija“ mums pabers poetės Noros Jazbutytės eilių apie žiemą.
 
 
Konkursas „Mano Lietuva“ tęsiasi. Čia ir toliau bus spausdinami vaikų piešinėliai apie gimtą šalį.
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalo projektą „Tipu tapu” Lietuvos keliu“  remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai