Naujienos

„Skaitančio miesto“ šventės atgarsiai


Jau šešioliktą kartą kauniečius ir miesto svečius džiugino vaikų Knygos šventė „Skaitantis miestas“, kurią organizuoja Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir jos padaliniai.

Šiųmetė šventė, vykusi „Hanza Kaunas 2011“ festivalio metu, sukvietė daugiau kaip 600 ikimokyklinukų, pradinukų ir vyresniųjų klasių mokinių iš 35 mokyklų, darželių. Drauge su pedagogais, bibliotekininkais, tėveliais marguliuojanti teatralizuota eisena – Knygų paradas žygiavo Vilniaus, M. Valančiaus gatvėmis. Drauge su rašytojais Jeronimu Lauciumi, Laimonu Iniu, dailininkais Vladimiru Beresniovu, Irena Mikuličiūte, „Linksmine“(akt. Kristina Kazakevičiūtė) ir „Praamžiumi“ (akt. Rimantas Štaras) iš rašytojo Laimono knygos “Mėnulio raitelė”, Vaikų literatūros muziejaus pasakų personažais M.Valančiaus skverelyje visą popietę „vertė“ spalvotų knygelių lapus, šoko ir vaidino...Šventė skirta Kauno 650 metų sukakčiai, Hanza dienoms, tad ir programos temos – istoriniai personažai, kviečiantys "Prisiminti- atkurti - didžiuotis".
Šventinę progamą padėjo surengti M.Valančiaus pradinės, „Vyturio“ katalikiškos, V.Kudirkos vidurinių mokyklų, Šančių, „Gintarėlio“ darželių ir kiti kolektyvai.
Praeivius ir šventės svečius džiugino šimtai piešinių ir sukurtų knygelių.
Geriausieji darbai jau Birželio 1-mąją - Tarptautinę vaikų gynimo dieną įsikūrė Vaikų literatūros muziejuje, kur „gyvens“ visą vasarą. Tą dieną muziejun pakviesti konkursų nugalėtojai, svečiai. Rašytojas Stanislovas Abromavičius paragino skaitymo vadovus, tėvelius praleisti vasarą drauge su knyga, su vaikų žurnalu „Tipu Tapu“. Muziejaus vedėja Daiva Šarkanauskaitė pasidžiaugė vaikų darbais pasipuošusiu muziejumi ir vasaros susitikimais, kur ir mažas, ir didelis čia galės praleisti daug prasmingų valandų...
Šventės organizatoriai ir sumanytojai, drauge su partneriais – Maironio lietuvių literatūros muziejumi, I.Mikuličiūtės galerija, Kauno „Europe Direct“ informacijos centru, bibliotekomis ir mokyklomis, darželiais dėkingi geradariams iš leidyklų „Kalendorius“, „Naujasis lankas“, „Vaga“, „Tyto alba“ ir kitiems rėmėjams už dovanėles vaikams.
O šią vasarą Vinco Kudirkos viešoji biblioteka visus vaikus kviečia į Knygos stovyklėles bibliotekose. Mokysimės skaityti, kurti, rinkti geriasius skaitytojus, rensime išvykas į Knygos muziejų Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, susipažinsime su literatūriniu Kaunu.
 

Parengė Dalia Poškienė

    


Komentarai