Naujienos

Rudenėlis "Tipu Tapu" žurnale


 „Išlydėjom vasarėlę – pasitikom rudenėlį“, –  eiliuoja poetė Zita Gaižauskaitė „EILĖRAŠTUKŲ LIETUJE“. Prasidėjusius mokslus apdainuoja poetai Alma Karosaitė, Stanislovas Abromavičius, Edvardas Vaitkus – jų eilėraštukų herojai: sesės, broliukai ir net katinėliai Rainiukai.

Rubrikoje „Mama, paskaityk“ kartu su rašytoju Jurgiu Usinavičiumi apsilankysime „Grybų karalystėje“ ir patarsime Rokui, kaip elgtis su girių karaliumi Baravyku.
 
O tuo metu muzikinėje svetainėje „Do-rė-mi“ Zuikelis Puikelis, įšokęs į kopūstų daržą,  dainuoja savo dainelę, iliustruotą dailininkės Giedrės Siliūnaitės piešinuku.
 
Rubrikoje „Ar žinai?“ pakviesime Į Tauragę, nes šiais metais Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė. Čia aplankysime miesto pilį, Viešvilės gamtinį rezervatą, Pagramančio piliakalnį ir atodangą, paplaukiosime vandenlenčių parke ir patirsime smagių įspūdžių Taurų nuotykių parke.
 
Rubrikoje „Linksmoji kertelė“ spausdinami poeto Jono Mačiukevičiaus eilėraščiai, iliustruoti šmaikščiais dailininko Valentino Ajausko piešiniais. Skrendanti sena varna ar varna ant stogo, katino žinios laukimas ir skaičiuotės tikrai prajuokins kiekvieną.
 
Rubrika „Lietuviais esame mes gimę“ vienija visus lietuvius: ir gyvenančius savame krašte, ir svetur. Šiame numeryje pasakojama apie lituanistinę mokyklą kaimyninėje Lenkijoje. Varšuvoje lietuviška mokyklėlė gyvuoja jau daugiau nei 30 metų.
 
Rubrikoje „Klausutės mįslės“ spėliosime mįsles. Ar žinote, po kokiu medžiu kiškis slepiasi per lietų? Po egle, ąžuolu, pušimi? Ne, neatspėjote – po šlapiu.
 
Rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“  skaičiuosime šimtakojo batus. Rašytoja Ona Jautakė papasakos, kaip šimtakojis Benas apsilankė batų parduotuvėje, o dailininkė Herta Matulionytė-Burbienė pakvies surasti du vienodus batus.
 
Rubrikoje „Poezija“ poeto Anzelmo Matučio eilėraštukai apie pelėdą, kuri mokė savo vaikus, apie cirką ir bulviakasį.
 
Ar žinote, kad kartą susiginčijo dvi spalvos – juoda ir balta, kuri jų yra reikalingesnė? Jų ginčą skaitykite Ezopo pasakėčioje rubrikoje „Seku seku pasaką“. Pasaką apipavidalino dailininkė Daiva Gudelytė.
 
Rubrika „Su meile vaikams“ skirta poeto Sigito Gedos 80-osioms gimimo metinėms. Sužinosime apie rašytojos gyvenimą, kūrybą, paskaitysime linksmų eilėraštukų.
 
Rubrikoje „Kur matyta, kur girdėta“, perskaitę Vytauto Račicko kūrinėlį apie stebuklingą rašiklį, sužinosime Antano paslaptį. Stebuklingą rašiklį nupiešė nuostabi dailininkė Aušra Čapskytė.
 
Mįslės, patarlės, priežodžiai apie duoną ir poeto Juozo Nekrošiaus eilėraštis „Malūno ūsai“ puošia rubriką „Iš tautosakos skrynelės“.
 
Rubrikoje „Vaikų kūryba“ lankosi Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikučiai. Jų spalvingi piešinėliai puošia žurnalo numerį.
 
Šio numerio viršelį piešė dailininkė Daiva Gudelytė.
 
Žurnalo projektą („Tipu Tapu – pirmieji žingsniai į literatūros, meno ir istorijos šalį“) remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Šio projekto įgyvendinimui 2023 metams Fondas skyrė penkis tūkstančius eurų.
 
 
Naują žurnalo rudens numerį vartykite ir skaitykite ČIA: https://issuu.com/iva.lt/docs/tt_2023.09.10_1_32psl
 
 

Komentarai