Naujienos

"Pelenė" - rankų darbo marionetės


Sausio 23 dieną (sekmadienį) „Senamiesčio lėlių“ teatras vaikus ir jų tėvelius kviečia atvykti į Užupio meno inkubatorių (Užupio g. 2A) pažiūrėti spektaklio „Pelenė“. Jis ypatingas tuo, kad jame vaidina rankų darbo marionetės.
Kiekviena pagaminta lėlė spinduliuoja savo išskirtinį charakterį, jas puošia unikalūs su dideliu kruopštumu gaminti drabužiai. Visiems gerai žinomos Šarlio Pero pasakos perteikimas pasitelkiant marionetes suteikia istorijai dar daugiau žavesio ir paslapties.

„Senamiesčio lėlių“ marionetės buvo kuriamos remiantis XIX a. Prahos meistrų tradicijomis. Šis miestas turi ilgametes marionečių gamybos ir teatro tradicijas. Čekijos sostinėje net veikia specializuotas Marionečių teatras. Šio teatro repertuare pagrindinę vietą užima Mocarto kūrinys Don Giovanni. Įdomus faktas, kad žymūs kompozitoriai kūrė operas suaugusiems, kuriose vaidindavo būtent marionetės.

Spektakliai, kuriuose vaidmenis atlieka ne žmonės, bet lėlės, pasižymi sava specifika. Paslaptingai judančios ir galinčios kalbėti lėlės visuomet užburia mažuosius žiūrovus. Vaikai pasijunta tarsi dalyvautų žaidimų aikštelėje. Spektaklį žiūrintys suaugusieji marionetes gali įvertinti kaip meno kūrinius. „Senamiesčio lėlių“ teatras periodiškai rengia rankų darbo lėlių parodas, tad atvykę į savaitgalio spektaklį galėsite pasigrožėti įvairiais eksponatais.


Komentarai