Naujienos

Pavasaris "Tipu Tapu" žurnale


 Žingsnis po žingsnio į Žemę sugrįžta Pavasaris, kovodamas su Žiemos pūgomis ir šalčiu.

 
Rubrikoje „Eilėraštukų lietus“ kartu su poetų P.Panavo, J.Nekrošiaus, J.Minelgos eilėmis  kviesime kuo greičiau atskubėti kovą ir atvežti pavasario saulytę.
 
O kai atkeliauja pavasaris, ateina ir sėjos metas. Kaip išaugo senelio ir senelės pasodinta pupa, sužinosime rubrikoje „Mama, paskaityk“ Oskaro Milašiaus linksmoje pasakėlėje „Pupa“, kurią iliustravo Gediminas Akelaitis.
 
Muzikinėje svetainėje „Do-rė-mi“ kartu su kompozitoriumi A. Žiliu ir poetu P.Gaule dainuosime „Pavasario dainelę“, iliustruotą vaikų piešiniais. Beje, šiais metais minime poeto Petro Gaulės gimimo 100-metį.
 
Rubrikoje „Ar žinai?“ džiaugiamės 2023-iais minėdami Vilniaus 700-ies metų jubiliejų. Ta proga prisiminsime legendą apie Vilniaus įkūrimą ir leisimės į istorinę kelionę, kai 1323 metais sausio 25 dieną Vilniaus vardas pirmą kartą buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškuose.
 
Rubrikoje „Linksmoji kertelė“ spausdinami poetų Z. Gaižauskaitės, P. Panavo, S. Abromavičiaus eilėraštukus apie artėjančių Šv. Velykų linksmybes, iliustruotas dailininkės V. Alesienės piešiniais.
 
Rubrika „Lietuviais esame mes gimę“ vienija visus lietuvius: ir gyvenančius savame krašte, ir svetur. Šiame numeryje pasakojama apie kūrybinę lituanistinę mokyklą Graikijoje „Giliukai“. Ji buvo įkurta 2018-ais metais ir iš pradžių vadinosi Atėnų lituanistine mokykla.
 
Rubrikoje „Klausutės mįslės“ spėliosime lietuvių liaudies mįsles iliustruotas dailininko V. Ajausko. Ar žinote, kas su barzda gimė? Taip, ožys! 
 
Rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“ plačiau aprašysime Šv. Velykų papročius ir pakviesime į svečius Velykę.
 
Rubrikoje „Nauja knyga“ pristatoma poeto Stanislovo Abromavičiaus  lopšinių knyga „Padainuok man lopšinę“. Kartu su kompozitoriumi A. Žiliu jie išleido knygutę su 25-iomis lopšinėmis ir natomis.
 
„Iš tautosakos skrynelės“ trauksime trumpas lietuvių liaudies pasakėčias ir mįsles, kurias apipavidalino dailininkė H/Matulionytė-Burbienė.
 
Rubrika „Su meile vaikams“ skirta poeto Anzelmo Matučio 100-osioms gimimo metinėms. Sužinosime apie rašytojos gyvenimą, kūrybą, paskaitysime keletą linksmų spalvingų eilėraštukų.
 
Rubrikoje „Šnekutės pamokėlė“ sužinosime, kodėl paukščiai gieda ir kam paukščiams reikalingos plunksnos? Ar žinojote, kad greičiausiai skrendantis paukštis yra sakalas keleivis – 350 km/val.
 
Rubrikoje „Sveikiname“, paminėsime poeto Juozo Erlicko 70-metį ir paskaitysime jo iškalbingų eilėraštukų.
 
Rubriką „Vaikų kūryba“ puošia Vilniaus dailės studijos „Kubas – menų klubas“ vaikų piešiniai (mokytoja Jolanta Čiaglienė).
 
Šio numerio viršelį piešė dailininkė Daiva Gudelytė.
 
Žurnalo projektą („Tipu Tapu – pirmieji žingsniai į literatūros, meno ir istorijos šalį“) remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Šio projekto įgyvendinimui 2023 metams Fondas skyrė penkis tūkstančius eurų.
 
 
Naują žurnalo pavasario numerį vartykite ir skaitykite ČIA: https://issuu.com/tiputapu/docs/tipu_tapu_nr.1_2023_pavasaris

 

 

Komentarai