Naujienos

Patarimai, kaip parinkti žaislus mažiems vaikams


 Mažieji šeimos nariai dar tik pradeda tyrinėti juos supantį pasaulį, tad ir mes stengiamės kaip įmanoma labiau prisidėti prie šio pažinimo proceso. Vienas paprasčiausių būdų tai padaryti – pasirūpinti, kad žaislai vaikams būtų ne tik smagi laiko leidimo priemonė, bet ir galimybė tobulinti savo mąstymą, kalbą, emocinius ir socialinius įgūdžius. Žaislų pasirinkimas dėl to tampa šiek tiek sudėtingesnis, tačiau atsižvelgę į keletą naudingų patarimų, lengvai išrinksite mažiesiems įdomius ir tuo pačiu naudingus užsiėmimus. 

Pasirinkite žaislus, kurie gali būti naudojami įvairiais būdais. Maži vaikučiai mėgsta konstruoti, ardyti ir kitaip išbandyti žaislų galimybes, tad nesuklysite jiems parinkę funkcionalesnius, įvairias žaidimų variacijas siūlančius žaislus, tokius kaip LEGO kaladėlės ar vandens bei smėlio žaislai. 

Ieškokite žaislų, kurie augtų kartu su Jūsų vaiku. Tikriausiai visiems mums teko susidurti su situacija, kuomet mažyliui naujas žaislas atsibodo po kelių dienų, tad norėdami to išvengti, turėtumėte paieškoti žaislų, kurie būtų įdomūs įvairiais vystymosi etapais. Šiuo atveju tiks žaisliniai gyvūnėliai, lėlės, jų nameliai ar įvairių transporto priemonių modeliukai – jaunesniame amžiuje vaikai bandys juos išardyti, o vėliau galės panaudoti kurdami įvairiausius scenarijus. 

Pagalvokite apie žaislus, kurie skatina tyrinėjimą ir moko spręsti problemas. Žaidimas vaikams suteikia galimybę nuolat mokytis naujų įgūdžių – ypač tuomet, jeigu savarankiškai ar su trumpa instrukcija reikia priimti sprendimus. Tokie žaislai vaikams padeda plėtoti erdvinių santykių įgūdžius, rankų, akių koordinavimą ir smulkius motorinius įgūdžius tuomet, kai dirba smulkūs rankų ir pirštų raumenys. Tad jeigu ieškote tokių užsiėmimų, vertėtų rinktis dėliones, konstruktorius, plasteliną ar kinetinį smėlį. Šie ir kiti žaislai vaikams patraukliomis sąlygomis parduodami Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje. 
 
Rinkitės žaislus, kurie skatina vaiko vaizduotę. Sulaukę maždaug trijų metukų, vaikai vis dažniau pradeda įsijausti į kitų veikėjų roles ir ima kurti įvairiausias istorijas – tokie užsiėmimai gali lavinti socialinius įgūdžius, tad turėtumėte pasirūpinti, kad mažiesiems nepritrūktų jiems tinkamų priemonių. Šiuo atveju gali praversti įvairūs žaisliniai įrankiai, indų rinkiniai, lėlių namai, transporto priemonės ar kitos figūrėlės, leisiančios sukurti pačias netikėčiausias istorijas ir patiems tapti jų dalimi. 

Suteikite galimybę vaikams iš arčiau pažinti suaugusiųjų gyvenimą. Laikui bėgant vaikams darosi vis įdomiau, kaip veikia vienas ar kitas namuose esantis įrenginys ar ką prie veidrodžio kiekvieną rytą veikia mama, tad jeigu nenorite, kad jie patys pradėtų „matuotis“ suaugusiųjų patirtis, verčiau užbėkite įvykiams už akių. Tuomet tiks įvairūs realybę imituojantys žaislai vaikams: daktaro, grožio rinkiniai, žaisliniai muzikiniai instrumentai ir kitos panašios alternatyvos. 
 
Skatinkite vaikų aktyvumą. Svarbu pasirūpinti ne tik mažylio mąstymu, bet ir fiziniais sugebėjimais – juo labiau, kad ankstyvame amžiuje jie tikrai nesiskundžia judrumu ir noru išbandyti naujus užsiėmimus. Tad jeigu norite praturinti jų laisvalaikį, vertėtų pagalvoti apie tokius žaislus kaip paspirtukai, triratukai ar balansiniai dviratukai – su jais mažieji ne tik puikiai praleis laiką, bet ir lavins jau turimus įgūdžius. 
 
Žaislai vaikams vien tik šiais variantais neapsiriboja, tad po truputį pažindami savo mažylį ir atkreipdami dėmesį, kokie dalykai juos domina, surasite ir kur kas daugiau įdomių užsiėmimų, kurie leis visapusiškai pažinti juos supantį pasaulį. 
 
         
 

Komentarai