Naujienos

Parama žurnalo „Tipu Tapu“ leidybai


Nuo 2009 m. sausio mėnesio leidžiamas žurnalas vaikams „Tipu Tapu“ trečius metus iš eilės sulaukė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo paramos. Šių metų žurnalo leidybai fondas skyrė keturiasdešimt tūkstančių litų.

Su pertraukomis „Tipu Tapu“ leidžiamas nuo 1990 metų – pernai buvo paminėtas žurnalo įkūrimo dvidešimtmetis. Per tą laiką pakito poligrafinė kokybė, bet išliko tos pačios prioritetinės vertybės – tai tautinis, literatūrinis-meninis žurnalas vaikams, puoselėjantis tautinę kultūrą, jaunos asmenybės ugdymą ir atliekantis kultūrinę-švietėjišką misiją.

2009 metais „Tipu Tapu“ buvo leidžiamas kas mėnesį (išleista 12 numerių), 2010 metais – kas du mėnesius. Šiemet planuojama taip pat išleisti šešis žurnalo numerius. Jau pasirodė pirmasis numeris.

Per visą žurnalo leidybos istoriją buvo glaudžiai bendradarbiaujama su autoriais, dailininkais, vaikų ikimokyklinio amžiaus ugdymo įstaigomis, kultūrinėmis organizacijomis, kūrybinėmis sąjungomis, skaitytojais, partneriais, kultūrinių renginių organizatoriais.

Sulaukus moralinio pritarimo, visuomenės paskatinimo, Fondo finansinės paramos, nutarta ir toliau tęsti žurnalo leidybą, skirtą originaliosios lietuvių vaikų literatūros bei meno propagavimui, ypatingą dėmesį skiriant šiuolaikiniams lietuvių autoriams: rašytojams, menininkams, kurie savo kūryba vaikams įeitų į šalies kultūros istoriją.

Per trejus metus Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas žurnalo „Tipu Tapu“ leidybai yra suteikęs 165 tūkst. litų paramą.
 


Komentarai