Naujienos

Naujojo cirko savaitgalis


Rugpjūčio 27 ir 28 d. Menų spaustuvėje įvyks pirmojo lietuviško žongliravimo spektaklio visai šeimai „Stebuklingas medis“ premjera.

„Pagrindinis šio spektaklio tikslas - žadinti gėrio suvokimą, skleisti idėją, kad pasaulį galima išgelbėti arba pakeisti visokeriopai skatinant tai, kas gera. Spektakliukas skirtas vaikams, tačiau tiek išvadų, apmąstymų gilumu, tiek grožiu jis neabejotinai patrauks ir suaugusį žiūrovą – tai istorija suaugusiems, kurie jaučiasi vaikais ir suaugusiems vaikams“, - pasakoja vienas spektaklio kūrėjų, žonglierius Mantas Markevičius.

Pagrindinis istorijos veikėjas, medis, keliauja per metų laikus, pakeliui stebėdamas kirmėliuką, vilką, varveklius, tirpstantį sniegą, gėles, žiedus, uogas, vaikus ir žmones. Žiemą, pavasarį, vasarą ir rudenį medis vis kitoks, viskas keičiasi, bet kartu išlieka taip pat.
Spektaklio aktoriai - trys žonglieriai Agata, Mantas ir Martynas demonstruos profesionalų žongliravimą diabolo, flower stiks, poi, kamuoliukais, žiedais ir kitais gal dar nematytais žongliravimo įrankiais. Pasirodymo metu skambės gyva muzika, atliekama afrikietiškais būgneliais, balarimbomis ir kitais egzotiškais instrumentais. Pasak atlikėjų, mažuosius spektaklio žiūrovus užburs nuotaikinga muzika, magiški triukai, burtai, o vyresnius stebins įspūdingas žongliravimas.

Festivalio „Naujojo cirko savaitgalis“ vaidinimus žiūrovai galės stebėti ne tik teatro scenose, bet ir po atviru dangumi, Vilniaus gatvėse. Šį trečiadienį ir penktadienį Manto Markevičiaus vadovaujama trupė surengs nemokamus žongliravimo pasirodymus Europos aikštėje ir prie Kalvarijų turgaus.

Rugpjūčio 27 d., 14 ir 17 val., Prancūzijos trupės „Les Apostrophés“ artistai keliaus nuo Prancūzų instituto Pilies gatve, rodydami netradicinių sprendimų ir akrobatinių triukų kupiną spektaklį „Išniręs pasažas“.
 

Rugpjūčio 24 d. Vilniaus Menų spaustuvėje prasidėsiantis festivalis „Naujojo cirko savaitgalis‘ 11“ žiūrovams pristatys 5 išskirtinius Prancūzijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos bei Lietuvos trupių spektaklius, kuriuose visomis spalvomis atsiskleis žongliravimo menas.
 


Komentarai