Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" vasaros numeris


 Šiame numeryje karaliauja Žemaitija, todėl jau viršelyje Apuokas kviečia visus apsilankyti Žemaitijos regioniniame parke. O kol susiruošite, paskaitykite eilėraštukų „vasaros lietų“ – poetų J.Nekrošiaus, M. Švėgždos, E. Perednytės eilių. O po to rubrikoje „Mama, paskaityk“ „valgykite“ „Kiškio pyragą“, kurį parašė A.Pivoras. Jei mylite žvėrelius, pratęskite kelionę po nauja L.Petkevičiūtės knyga „Vištelė Put Pututė“ , kurią nuostabiai iliustravo dailininkė A. Paškevičienė.

 
Na, o dabar jau galima užsukti į Žemaitiją. Rubrikoje „Ar žinai? Paskaitysite apie žemaičių istoriją, sužinosite apie didžiausias Žemaitijos kalvas: Šatrijos ir Medvėgalio, pasimokysite žemaičių tarmės ir... susidraugausite su raganomis.
 
Jei mėgstate groti ir dainuoti, jums patiks nuotaikinga A. Žilio ir poeto J.Nekrošiaus dainelė „Ežys ir braškė“ rubrikoje „Do-rė-mi“.
Žurnale, kaip visada, nutinka netikėtų dalykų – šįkart rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ V. Bisikirskienė jums papasakos dvi linksmas istorijas: „Vakarienė“ ir „Melsvųjų pelių sūriai“, o poetas S.Abromavičius jums užduos daug linksmų mįslių. 
 
Ar žinote, kam reikalingi dūmai? Ne? O katinėlis iš N. Blaževičiūtės apsakymo žino. Paskaitykite ir sužinosite!
Rubrikoje „Iš tautosakos skrynelės“ jūsų laukia S. Stanevičiaus prieš devyniasdešimt metų parašyta daina „Šlovė žemaičių“. O šalia – nesupykite: žemaitiški keiksmai  - jie labai linksmi.
 
Jau penkioliktą kartą „Tipu Tapu“ keliauja pas savo skaitytojus. Šįkart jie aplankė penktokus iš Kauno Vaižganto progimnazijos.
 
Nors konkursas „Su meile vaikams“ ir baigėsi, tačiau norisi atspausdinti visais likusiais nepaskelbtais kūrinėliais. Taigi, spausdiname S. Grušaitės „Keistoji naktis“. 
 
Rubrikoje „Tarmių kraitelė“ pažemaičiuosime – skaitysime P. Žemkausko užrašytus posakius ir vienos žemaitės įdomią „Keliuonę i Šiaulius“. Pabandykite paskaityti – ar viską suprasite?
 
Žurnale sveikiname konkurso „Mano skaitanti šeima“ dalyvius  - nuo mažiausio iki didžiausio.
Šiame numeryje jūsų laukia dar S. Abromavičiaus linksmi eilėraštukai, S.Stanevičiaus žemaičių pasakos „Žmogus ir Levas“, „Aitvarai“, B.Sruogos žvėrelių ir gyvulėlių dainelės bei S. Michalkovo pasakėlė „Badytis noriu“. 
O numerio pabaigoje fotoreportažas iš blaivaus festivalio „Varom!“
 
Žurnale rasite ir vaikų kūrybos, kūrybingų studentų iliustracijų, žymių dailininkų darbų. Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, o taip pat prenumeruoti internetu.
 

Komentarai