Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" vasaros numeris


Šis numeris išskirtinis, nes jį iliustravo Vilniaus dizaino kolegijos studentai. Todėl nenuostabu, jog jame daug jaunatviško polėkio ir spalvų! Sveikiname šaunųjį debiutą – Gretą Kilmanaitę, Reda Miliūtę, Greta Paišytę ir Elviną Sakalauskaitę, kurios mūsų kūrybinę vasarą nuspalvino išraiškingais potėpiais! 

 
Vasaros „Eilėraštukų lietuje“ liejasi poetų Stanislovo Abromavičiaus, Aldonos Puišytės, Gedimino Griškevičiaus eilės. 
 
Tęsiasi žurnalo kartu su Rašytojų sąjunga paskelbtas literatūrinis konkursas „Su meile vaikams“. Šį kartą pristatomi net trys autoriai: Nijolė Lukošiūtė ir jos kūrinėlis „Mirtis žuvies akyse“, Jolita Laurinavičiūtė „Princesė ir Spanielis“ bei žinomo mūsų žurnalo autoriaus Stanislovo Abromavičiaus „Jokūbėlio laikrodis“.
 
Rubrikoje „Mama, paskaityk“ spausdinami rašytojo Viliaus Baltrėno eilėraščiai, o muzikinėje rubrikoje „Do – rė – mi“ skamba Zitos Gaižauskaitės ir Aloyzo Žilio dainelė „Rytas“.
 
Berniuko ir ožiuko nuotykius skaitykite rubrikoje „Oi, tai buvo, tai nutiko“. Juos aprašė Irina Liadovskaja pasakojime „Motiejukas ir ožiukai“.
 
Šiais metais minėdami poeto Sigito Gedos  70-ąsias gimimo metines, pristatome jo kūrybą ir spausdiname nuotaikingų ir mąslių eilėraščių.
 
Skiltyje „Iš tautosakos skrynelės“ surasite trumpų pamokančių pasakaičių, o „Klaustutės mįslės“ jus pasitiks su naujomis mįslėmis.
 
Šiame numeryje pristatome naują rubriką „Karštos eilės iš kūrybos krosnies“ – tai dar niekur neskelbtos, nespausdintos poeto Juozo Nekrošiaus eilėraščiai vaikams. O pajūrio krašto poetų Alfonso Jono Navicko,  Gedimino Griškevičiaus ir Onutės Dovidavičiūtės- Pučenia eilėraščiai rubrikoje „Eilės iš pajūrio“ pulsuoja jūros gaiva ir didybe.
 
Pamokančios V.Krėvės-Mickevičiaus patarlės ir priežodžiai aktualūs ir šiandieną, o linksmosios poeto Petro Žemkausko šarados nudžiugins ir mažą, ir didelį.
 
Rubrikoje „Seku seku pasaką“ skaitykite mielą pasakėlę apie ančiuką, o patauškos varnos skiltyje „Kur matyta, kur girdėta?  - Vytauto Misevičiaus Danuko Dunduliuko nuotykį „D-D-AN 1“.
 
Šiame numeryje, kurio nuostabų viršelį nupiešė Eglė Šablevičiūtė, rasite ir daugiau gražių eilėraščių bei lopšinių. 
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, o taip pat prenumeruoti internetu.
 

Komentarai