Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" rudens numeris


 Sudie, saulėta vasara ir sveikas, rudenėli, nešantis obuolių pintinę, lietutį ir eilėraštukų, kuriuos rasite rubrikoje „Eilėraštukų lietus“. Poetai S. Abromavičius, D. Grigaliūnienė, Z. Sadauskaitė, V. Baltrėnas jums dovanoja kraitelę rudeninių eilių.

Kai paprašysite „Mama, paskaityk“, išgirsite žurnalo debiutantės D. Kaniavienės pasakojimą „Jūros kero pagauti“. 

Smuikuojantis žiogelis iš rubrikos „Do-rė-mi“ pakvies visus pasiklausyti A.Žilio ir J.Nekrošiaus dainelės su klausimu „Kodėl?“
 
Kaip žinia, 2017 –ieji yra Piliakalnių metai. Šiame numeryje susipažinsime su Suvalkijos piliakalniais ir pakviesime aplankyti Varnupių, Šakališkių, Seredžiaus ir kitus piliakalnius ir pasigrožėti iš aukštai Lietuvos gamtovaizdžiu. Keliauti po mūsų gražią šalį kviečia ir kelionių organizatorius „Grūda“ – juk drauge visada smagiau.
 
Rubrikoje „Poezija“ pasimėgaukime poeto P. Žemkausko eilėmis apie Vijurkėlį ir šilą, kvepiantį medumi. 
 
Leidykla „Nieko rimto“ mums pristato naują knygą – B.Bėranto „Riešutortas“, kurią iliustravo dailininkė V. Kvieskaitė.
 
Šį kartą žurnalo viduryje mūsų laukia poetinis siurprizas – poeto J. Nekrošiaus „Rudeninis žodžių vainikėlis“, skirtas visiems lietuvių emigrantų vaikučiams. Džiugu pažymėti, kad dalis žurnalo tiražo tipu-tapu iškeliaus į Airiją pas mažuosius skaitytojus. Jie galės pasidžiaugti ne tik gražiomis eilėmis, bet ir nuostabiais dailininkės A.Čapskytės piešinėliais.
 
Su naujomis mįslėmis į žurnalą atkeliavo Klaustutė su N.Blaževičiūtės „Mįslių karusele“. Ar atspėsite, „Aš – ne ugnelė. Tai tik mano raudona suknelė tarp morkų ir krapų plazda, supasi ant stiebo plono.“ 
 
Kiškis su morka – tai visiems gerai žinoma rubrika „Būk sveikas“, kurią globoja „Gintarinės vaistinės“ rūpestingi vaistininkai. Jie pataria vaikučiams ir jų tėveliams, kaip gydytis be vaistų. Juk per vasarą prisirinkus vaistažolių: ramunėlių, čiobrelių, jonažolių, medetkų galima be vaistų sveikai peržiemoti be ligų.
 
Šįkart iš „Tautosakos skrynelės“ pabirs lietuvių liaudies skaičiuotės ir vaikų žaidimas-košelės virimas.
 
Ar žinai ir pažįsti suvalkiečių drabužius? Šie metai paskelbti ir tautinio kostiumo metais, todėl kviečiame susipažinti su puošniausiais rūbais visoje Lietuvoje. O taip pat dalyvauti piešinių konkurse „Mano tautinis kostiumas“ – piešti, siųsti ir laimėti prizų.
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, prenumeruoti per Lietuvos paštą.
 

Komentarai