Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" rudens numeris


 Atėjus Rudenėliui naujas „Tipu Tapu" numeris kartu su visais vaikučiais nuskubėjo į mokyklą ir darželį. Meiliai šviečiant saulutei žurnalėlyje pasimėgaukime „Eilėraštukų lietumi“ ir paskaitykime linksmų ir pamokančių eilėraštukų apie šviesoforą, abėcėlę, kaktuso ir orchidėjos draugystę. 

Rubrikoje „Mama, paskaityk“ rašytoja Ona Jautakė kviečia į pamąstymus apie vabalą ir jūrą, sausainius ir šaukštelius. O rašytoja Eligija Volodkevičiūtė nukels jus į mokslus, kur sužinosite, kas gi yra sakinio vadas? Žinoma, Veiksnys.

Tie, kas mėgsta muziką, siūloma padainuoti naują Aloyzo Žilio dainelę, skirtą pirmajai mokytojai. 
Rubrikoje „Mano gimtinė Lietuva“ apsilankysime pas Kaune, V.Kudirkos bibliotekoje, kur susirinkę vaikai dalinosi žiniomis apie Lietuvos istoriją. O poetai Z.Sadauskaitė, J.Nekrošius, S.Abromavičius eilėmis (rubrikoje „Aš myliu Lietuvą“) ragino mylėti mūsų nuostabią gimtinę.
 
Poezijos skrynioje (rubrikos „Poezija“, „Nauja knyga“) rasime Vyt. Vaičiūno, V. Baltrėno eilėraščių. 
Ką daryti, kad būtume sveiki ir linksmi mums patars rūpestinga vaistinė rubrikoje „Būk sveikas“. Taigi, saugokime mūsų akis ir stenkimės gerai išsimiegoti. O tada jau strykt pastrykt galime ir senelę aplankyti iš A. E. Puišytės eilėraščio „Senelės akys“.
Kas nemyli pasakų? O dar apie zuikius? Linksma, ar ne? Rubrikoje „Seku seku pasaką“ skaitykite S. Michalkovo trumpas pasakaites, kurias iliustravo dailininkė H.Matulionytė-Burbienė.
 
Kaip visada pakviesime ir įminti mįslių. Poetas S.Abromavičius jas eiliuoja, o jums teks įminti: kur ąžuolo gilės? Kur klumpės? Kur varpas ar raudonos plytos?
Kai kas vakarą keliaujate į Miego karalystę, paprašykite, kad jums paskaitytų ar padainuotų S. Abromavičiaus sukurtas lopšines. Jos atneša saldų miegelį.
O tie, kas mėgsta keliauti ir pažinti pasaulį, kviečiame keliauti su mūsų žurnalo partneriu „Grūda“ – jo organizuota kelionė pas kaimynus į Estiją  buvo nuostabi, kupina įspūdžių ir geros nuotaikos.
Tęsiame skelbiamą kūrybos konkursą vaikams „Aš piešiu Laisvę“, skirtą tragiškiems Sausio 13-osios įvykių 25-mečiui paminėti. Piešinius, rašinius, eiles galima siųsti iki metų pabaigos. 
 
 Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje.
 

Komentarai