Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" rudens numeris


 "Tipu Tapu" kartu su visais vaikučiais pasitinka Rudenėlį ir Naujuosius mokslo metus. numeris. Žurnalėlyje rasite mielų rudeniškų Z. Sadauskaitės, E. Perednytės, J. Lapašinsko, J. Endrijaičio, E.Vaitkaus, S. Abromavičiaus eilėraštukų (rubrikoje "Eilėraštukų lietus", „Būk sveikas“) apie rugsėjį, lietutį, mokyklą ir kt.. Rubrikoje "Mama, paskaityk" įdomus ir keistas Andriaus Šiušos pasakojimas apie telefoną „Alio“, kurį iliustravo dailininkė Aušra Čapskytė.

Rubrikos "Do-rė-mi" smuikelis pakvies padainuoti A.Žilio ir Z. Gaižauskaitės dainelę "Su žydinčia gėle".

Šiais metais žurnale įkurta nauja rubrika "Skaityk. Keliauk. Pažink Lietuvą" šįkart kviečia apsilankyti Aukštaitijoje ir susipažinti su Aukštaitijos nacionaliniu parku, sužinoti apie senovės bitininkystės muziejų, aplankyti Stelmužės ąžuolą, geografinį Europos centrą, Etnokosmologijos muziejų, išsikepti Šakotį ir pailsėti prie ilgiausio Lietuvoje Tauragno ežero. 
 
Kaip surasti Lietuvą? Eilėmis padeda poetas Juozas Nekrošius rubrikoje „Poezija“.
 
Rašytojas ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius kartu su leidykla „Nieko rimto“ pristato knygą „ Apie šį bei tą“. Su jau susipažinkite rubrikoje „Nauja knyga“.
 
Ar žinote, kodėl kurmis aklas? Kodėl pelėdos didelės akys? Paskaitykite rubrikoje „Iš tautosakos skrynelės“ lietuvių liaudies sakmes. 
O jeigu mėgstate mįsles – jus sudomins poeto S. Abromavičiaus mįslės mažiesiems.
 
Kad augtum didelis ir linksmas, reikia sveikai maitintis. Todėl Šnekutė kveičia apsilankyti savo pamokėlėje ir kartu su Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikučiais pasigaminti sveikuolių saldainius.
 
Žurnalas sveikina poetę ir dailininkę Violetą Židonytę tapusę šių metų A. Matučio literatūrinio konkurso laureate ir spausdina jos poemėlės „Pasikalbėk su lietučiu“ ištrauką.
 
Kas gali būti geriau už mamos bučinį ir pasaką prieš miegą? Šįkart rubrikoje „Seku seku pasaką“ skaitykite lietuvių liaudies
pasaką „Trys račiai“, kurią iliustravo Aidas Paberžis. 
 
Šio numerio viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė-Gaigalienė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
 
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje.
 

Komentarai