Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" numeris


 Šis numeris kviečia visus, ir tėvelius, ir vaikučius rūpintis savo sveikata: tinkamai maitintis ir sportuoti. Todėl ir rudeniškas viršelis,  nupieštas  dailininkės Eglės Šablevičiūtės ragina: būk sveikas! Juolab kad šie metai paskelbti Sveikatingumo metais. Taigi, kviečiame pasidaryti įdomią knygutę apie Sveikatą ir Sportą, atsargiai išėmus žurnalo vidurinį lapą, sukarpius jį puslapėliais ir susegus.

 
„Eilėraštukų lietus“ pažeria mums rudeniškų posmų: Stanislovo Abromavičiaus, Zenės Sadauskaitės, Noros Jazbutytės, Aldonos Puišytės, Mindaugo Švėgždos eilės sukuria rudeniškai lyrišką nuotaiką.
 
Rubrika „Su meile vaikams“  tęsia žurnalo kartu su Rašytojų sąjunga paskelbtą literatūrinį konkursą ir publikuoja vis naujų autorių kūrinius. Šį kartą pristatomi  net penki autoriai: Simona Grušaitė ir jos kūrinėlis „Debesų žmogus ir saulės zuikutis“, Eglės Čereškevičiūtės „Pasaka vaikams“, Rūtos Strolytės  „Pasaka apie prakaito lašelį“, Irenos Kepalienės „Simutės giminaičiai“ ir Kęstučio Lenško „Draugystė“.
 
Žurnalo rubrikoje „Nauja knyga“ rašytoja Tautvyda Marcinkevičiūtė pristato savo naują knygą keistu pavadinimu „Etruskai valgė druską“. Ją iliustravo dailininkė Ula Vaičiūnaitė.
 
Nuolatinėje teatro režisierės, aktorės ir rašytojos Andros Kavaliauskaitės rubrikoje „Tetulytė Andra ir sapnų maišeliai“ skaitykite šiltą pasakojimą apie Nojuką ir Majų  „Dangaus vaikų ligoninė“. Jį iliustravo dailininkė Gerda Žemaitytė.
 
Muzikinėje rubrikoje „Do – rė – mi“ rieda per kalnelį Zitos Gaižauskaitės ir Aloyzo Žilio dainelė „Linksmasis traukinukas“.
 
Žurnalo numeryje svečiuojasi kaunietė rašytoja Eglė Perednytė. Galėsite paskaityti jos jaukius trumpučius kūrinėlius apie debesiukę Giedrutę, liūdną žmogelį ir seną gauruotą šunėką. Juos iliustravo dailininkė Danguolė Lunskienė.
 
Rubrikoje „Šnekutės pamokėlė“ rašytojas Petras Žemkauskas kviečia keliauti į šaradų pasaulį, kupiną eiliuotų linksmybių.
 
Šį kartą spausdiname ir keletą „Tipu Tapu pašto“ laiškų. Vienas iš jų apie Martinos svajones, o kitas – apie Rėjų – katinėlių globėją.
 
Poetas Stanislovas Abromavičius kartu su Klaustute pažeria mums besibaigiančio rudens mįslių – pabandykite jas įspėti. O poetai Alma Viskontienė, Aurika Navickienė, Albinas Slavickas, Rožė Poškienė ir Gediminas Griškevičius siūlo paskaityti naujų eilėraštukų rubrikoje „Poezija“.
 
Prašydami „Mama, paskaityk“ išgirsite Alfonso Jono Navicko eiliuotą vaidinimą „Kiškio pyragas“. Jį iliustravo Vilniaus dizaino kolegijos studentas Edvardas Kulvičius. Šiame numeryje ir daugiau Vilniaus dizaino kolegijos studentų darbų – Redos Miliūtės ir Vitalijos Ugrevič.
 
Žurnalo pabaigoje, rubrikoje „Tu ir aš“ skaitykite apie vaikučius, kurie nemato ir kaip Vytukas skaito pirščiukais, naudodami Brailio raštą. IV-ajame žurnalo viršelyje vaikų gastroenterologas doc.dr.Vaidotas Urbonas dalinasi patarimais tėveliams, kaip sveikai maitinti vaikučius, o Vilniaus teritorinė ligonių kasa linki visiems būti sveikiems: sportuoti ir tinkamai maitintis.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje, o taip pat prenumeruoti internetu.
 

Komentarai