Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" numeris


 Sveika, gražuole vasara! Tau skirti pirmieji žurnalo puslapiai  ir poetų Juozo Nekrošiaus, Dalios Kudžmaitės, Alfonso Jono Navicko eilės.

 
Tęsiasi žurnalo kartu su Rašytojų sąjunga paskelbtas literatūrinis konkursas „Su meile vaikams“. Šį kartą pristatomi du autoriai: Andrius Šiuša ir jo „Mažasis Karalius“ bei Virgina Šukytė su kūriniu „Pelėdžiukas, kuris bijojo šviesos“.
 
Minėdami poeto Vinco Mykolaičio-Putino 120-ąsias gimimo metines, spausdiname jo eilėraščių, iliustruotų dailininkės Onos Gaidamavičiūtės.
 
Teatro režisierės, aktorės ir rašytojos Andros Kavaliauskaitės nuolatinėje skiltyje „Tetulytė Andra ir sapnų maišeliai“   spausdinamas herojaus Nojuko sapnas „Kas tu?“ tęsinys, iliustruotas dailininkės Gerdos Žemaitytės.
 
Žiogelis su smuikeliu kviečia užsukti į jo „Do-rė-mi“ valdas ir padainuoti pagal Juozo Nekrošiaus žodžius sukurtą kompozitoriaus Aloyzo Žilio dainą „Tėvynė“.
 
„Ar žinote?“, kad prieš 80 metų , liepos 15 dieną, drąsūs lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas perskrido Atlantą su legendiniu lėktuvu „Lituanica“? Apie tai skaitykite šiame numeryje kartu su Zenės Sadauskaitės eilėraščiu, skirtu padangių didvyriams.
 
Skiltyje „Iš tautosakos skrynelės“ pasijuokime skaitydami lietuvių liaudies juokavimus, o „Klaustutės mįslės“ jums užduos naujų klausimų. Šias rubrikas iliustravo Marija Minkevičiūtė.
 
Šnekutė šįkart kviečia į pamokėlę apie vabzdžius. Ar vabzdžiai pavojingi? Kodėl gelia uodai?  Į visus klausimus jums padės atsakyti ir eilėraštukai, ir dailininkės Danguolės Lunskienės piešinėliai.
 
Į svečius pas „Tipu Tapu“ atėjo poetas Petras Žemkauskas su savo eilėraštukais apie Kicių, Žingeiduką ir gerus žmones.
 
Šiame numeryje „Nauja knyga“ rubrikoje pristatome šių metų Anzelmo Matučio premijos laureato Stanislovo Abromavičiaus knygą „Gerumo pamokėlės“. Iš šios knygos spausdinamas ir vienas apsakymėlis „Kaip Jokūbėlis tapo mažas“. Knyga iliustruota dailininkės Tanios Rex. 
 
Rubrikos „Poezija“, „Linksmoji kertelė“ pasitiks su Vijolės Stanislovaitienės, Aldonos Elenos Puišytės eilėraščiais.
O dešimtoji žurnalo kelionė po Lietuvą mus nuves į Anykščius ir supažindins su guviais, kūrybingais A.Baranausko  
Vidurinės mokyklos vaikais. Visus vaikus apie interneto platybes moko išmanusis Mezon Profesoriukas – paskaitykite ir įsiminkite jo pamokymus.
 
Žurnalo viršelį piešė Eglė Šablevičiūtė.
 
Žurnalą „Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Žurnalą galima įsigyti spaudos kioskuose, „Maxima“ prekybos tinkluose, redakcijoje.
 

Komentarai