Naujienos

Naujas "Tipu Tapu" numeris


 Lietuvos spaudos kioskuose, knygynuose, prekybos centruose "Maxima" pasirodė naujas "Tipu Tapu" numeris, skirtas vasaros palydoms ir rudens sutiktuvėms.

Baigėsi Vasara, į žurnalo puslapius atėjo Ruduo, atsinešdamas lietų su eilėraštukais apie rugsėjį, obuoliukus, grybus. Juos parašė poetai S. Abromavičius, E. Liegutė, Z. Sadauskaitė.

Ar žinote, kas nutinka, kai susimaišo spalvos? Sužinosite rubrikoje „Mama, paskaityk“ perskaitę I. Liadovskaja pasakojimą „Motiejukas ir spalvų makalynė“. O smuikuojantis žiogelis iš „Do-rė-mi“ skyrelio pakvies pašokti „Rudens valsą“, sukurtą N. Lapinskienės.

Vasaros pabaigtuves mūsų pajūryje, Neringoje vainikavo poetų eilės - J. Nekrošius sukūrė daug smagių eilėraštukų apie Neringos kiškį, smėlio laikrodį, žuvėdrą, o S. Abromavičius prisiminė praleistą vasarą Nidoje ir kvietė sugrįžti visus kitąmet juolab kad „ten, kur epušė palinkus, vaikštinėja dėdė Vinkus... Malonus visiems ir geras, nes yra jis Nidos meras!“ O be to, įdomūs yra ir Neringos muziejai – su jais susipažinkite rubrikoje „Ar žinai?“ – juk šie metai –Muziejų metai.

Į žurnalą atkeliavusi nauja rubrika – teatro režisierės, aktorės ir rašytojos Andros Kavaliauskaitės skiltis „Tetulytė Andra ir sapnų maišeliai“ – tęsia įdomius pasakojimus. Šįkart išgirsime Pelikano mintis.

„Tautosakos skrynelėje“ linksmai čirškauja žvirblis ir kviečia pažaisti lietuvių liaudies žaidimus, kuriuos iliustravo dailininkė Vida Alesienė.

Vaikų kūrybos puslapiuose karaliauja Klaipėdos „Gabijos“ progimnazijos ketvirtokų piešiniai pagal B. Baltrušaitytės eilėraštį „Klausimai“, o kauniečius vaikus Kauno V.Kudirkos bibliotekoje aplankė atkeliavęs pats žurnalas „Tipu Tapu“ su rašytojais S. Abromavičiumi, L.Iniu ir kt.

Rubrikoje „Oi tai buvo, tai nutiko“ vėl netikėtumai! S. Michalkovo pasakėlėje „Du storuliai ir zuikis“ sužinosime, kuo baigėsi dramblio ir begemoto surasto automobilio istorija.

Žurnalas visų vaikučių ir tėvelių vardu sveikina rašytoją Vytautą Bubnį su 80-mečiu ir kviečia paskaityti autoriaus pasakojimą apie pirmąją knygą.

„Pasakutė apie brolį ir sesutę“ – taip vadinasi nauja Emilijos Liegutės poezijos knygutė, kurią apipavidalino dailininkė Rūta Baltakienė. Linksmi ir šmaikštūs eilėraštukai apie krokodilą ir močiutę, mėtų arbatą, agurkus – gražūs, saldūs kaip du medu.

Tiems, kam įdomu, kodėl kuosos žila galva ir ką pasakė kregždė vanagui į ausį, skaitykite žaismingus L.Gutausko pasakojimus skiltyje „Seku seku pasaką“.

Žurnale rasite daug įdomių mįslių, eilėraščių, vaikų piešinių parodos „Ant ratų“ po Lietuvą kelionės uždarymą.

Šį numerį iliustravo dailininkai: R. Baltakienė, H. Matulionytė-Burbienė, V. Alesienė, A. Čapskytė, G. Žemaitytė, R. Dočkutė, L.Gutauskas, E.Gelažiūtė ir kt. Žurnalo viršelį piešė Asta Riemsdijk-Rudminaitė.

Žurnalą ”Tipu Tapu” remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Žurnalą galima prenumeruoti www.prenumerata.lt 


Komentarai