Naujienos

"Mano herojus" su dailininku M.Vilučiu


Rugpjūčio 26 d. Palangoje, „Ramybės“ galerijos kiemelyje įvyko kūrybinė popietė vaikams su dailininku, Nacionalinės premijos laureatu Mikalojumi Vilučiu.

Susirinkęs būrelis vaikų piešė ir tapė tema „Mano herojus“. Dailininkas M.Vilutis mielai bendravo su kiekvienu vaiku, išklausydamas jo idėją ir patardamas, kuo meniškiau, išradingiau įgyvendinti sumanymą. Jiems talkino ir dailininko žmona, grafikė Nijolė Viliutienė, daug metų dirbusi su vaikais.

Po kūrybinės pamokos, buvo ekspromtu surengta paroda ir aptarti visų vaikai darbai.
Mažieji kūrėjai buvo ne tik gerai įvertinti dailininko, bet ir pavaišinti gardžiais saldainiais.
 

Šis susitikimas su vaikais  organizuotas neatsitiktinai. Rugpjūčio 25 d. 19 val. - rugsėjo 22 d. „Ramybės“ galerijoje Palangoje veiks M.Vilučio personalinė paroda „Piešiniai. Asambliažai“ – dvimatėje ir trimatėje erdvėje autorinę poziciją reflektuojantys kūriniai.

Greta tušu pieštų piešinių ir naujausių autoriaus sukurtų asambliažų, bus eksponuojama 2004 m. padaryta darbo, kuris buvo sukurtas 1954 m., kopija. Būdamas dešimties metų M. Vilutis šį kūrinį nulipdė skulptūros būrelyje „Pionierių rūmuose". „Nulipdžiau iš plastilino Buratiną, mėlynu švarku, geltonomis sagomis, žaliomis kelnėmis, oranžiniais batais. Raudona, juoda, geltona kepure. Tada pilko plastilino gabale padariau duobę ir įspraudžiau ten Buratiną. „Buratinas įkritęs į duobę" - taip pavadinau savo darbą. Tik 2004 metais supratau, kad tada sukūriau konceptualaus meno kūrinį. Vaizdo nėra, bet yra idėja." (M.Vilutis)

       

 

 


Komentarai