Naujienos

Lik sveika, Kalėdų eglute!


Sausio 6 d. per Tris Karalius Vilniaus mokytojų namai kviečia į tradicinį renginį visia šeimai "Lik sveika, Kalėdų eglute".
Šis 18 val. prasidėsiantis renginys – tai ne vien atsisveikinimas su nupuoštomis šventinėmis eglutėmis, bet kartu ir kalėdinio laikotarpio Vilniuje pabaigos akcentas.

Kasmet organizatorių sekama pasaka, kad po šios šventės eglutės grįžta į mišką, regis, ne vienam vilniečiui yra giliai įstrigusi į samonę. Dažnam iš jų, ši šventė yra pirmas susitikimas su Vilniaus mokytojų namais ir čia vykdoma įvairiapusiška kultūrine – švietėjiška veikla. Šventė „Lik sveika, Kalėdų eglute“ atlieka ir ugdomąją, ekologinę misiją, kad žmonės užuot po švenčių negailestingai išmetę eglutes savo kiemų tarpuvartėse, jas atneštų į Mokytojų namų kiemelį ir kartu su kitais vilniečiais smagiai su jomis atsisveikintų.
Renginyje dalyvauti kviečiami visi: tie, kurie šventėmis pasipuošė Lietuvos miškuose užaugintomis eglutėmis ir tie, kurie, tausodami gamtą, jau ne pirmus metus savo namus dabina dirbtinėmis eglutėmis.
Šiųmetėje šventėje organizatoriai pasirūpins, kad kievienam atnešusiam eglutę ar tik šiaip užsukusiam į spalvingai nušviestą kiemelį, būtų jauku ir linksma. Renginį vesti pakviestas mįslingai išsilaikęs Besmegenis garantuoja, kad kiekvienas vilnietis ras, ką čia veikti. Judrūs žaidimai, linksmi nutikimai, karšta kakava ar saldainiukas neleis stingti kraujui, o vaikų ir jaunimo dainavimo studijos „Mikrofonas“ dainos gins šalin pošventinį liūdesį.

Vaikai už gerus darbus gaus „Gerojo vaiko pažymėjimą“, o tie, kurie ne viską surašė laiškuose ar pamiršo Kalėdų sėneliui padėkoti už gausias dovanas, galės rašyti laiškus ir iš visos širdies jam tarti „ačiū“. Baigiantis šventei, atvyks Trys karaliai, kurie pasveikins vaikus ir palinkės gerų 2012-ųjų. Į dangų pakils vaikų rašyti padėkos laiškai Kalėdų sėneliui, o, skambant tradicinei šventės dainai „Eglutės dalia“, kiemą užlies fejerverkai.
Beveik du dešimtmečius Vilniaus mokytojų namų rengiama šventė „Lik sveika, Kalėdų eglute” yra neatskiriama Vilniaus m. kalėdinio šurmulio pabaigos dalis. Vilniečiai jau įprato, kad šventinis renginiai sostinėje baigiasi atsisveikinimo su eglutėmis šventę.
 

Trys karaliai (Kasparas, Merkelis, Baltazaras) – sausio 6 d. švenčiama šventė, kuria tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis arba saulės sugrįžimo minėjimai. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.


Komentarai