Naujienos

Knygų medžiai


 Nuo rugsėjo 18 iki 25 dienos visuose Lietuvos knygynuose "Pegasas" renkami Knygų medžiai - plakatai su pavaizduotu simboliniu knygų medžiu, ant kurio vaikai klijuoja lapelius su perskaitytų knygų pavadinimais.

Tuomet jie bus nugabenti į Vilnių, kur rugsėjo 29 d. prekybos centre „Panorama“ vyks finalinis renginys. Jo metu bus išrinkti didžiausius Knygų medžius užauginę – daugiausiai knygų perskaitę vaikai.  Iš kitų Knygų medžių bus surengta paroda.
 
„Iš viso per keturis mėnesius vaikams išdalijome daugiau negu 30 tūkstančių Knygų medžių. Susidomėjimas šia skaitymą skatinančia priemone iš tiesų buvo didelis – į mus kreipėsi ne tik tėvai, bet ir mokyklų, darželių atstovai siekdami vasaros atostogų metu vaikus paskatinti skaityti. Tikimės, kad Knygų medžių „auginimas“ per vasarą vaikus įkvėpė skaityti kuo daugiau knygų ir ant medžių jau puikuojasi gausybė lapelių“, – sakė leidyklos „Alma littera direktorė Danguolė Viliūnienė.
 
Finalinio renginio metu išrinkti dvylika daugiausiai knygų perskaičiusių vaikų spalio mėn. bus pakviesti į specialią LTV laidą „Tūkstantmečio vaikai“. Čia jie, atsakinėdami į klausimus, susijusius su knygomis, varžysis dėl didžiausio Lietuvos skaitovo titulo ir kelionės į Disneilendą dviem asmenims.
 
Anot leidyklos „Alma littera“ vadovės Danguolės Viliūnienės, gegužės mėnesį startavęs projektas„Augu skaitydamas“ sulaukia vis daugiau verslo bendrovių, visuomeninių organizacijų ir gyventojų susidomėjimo bei pageidavimų prisijungti įgyvendinant šią iniciatyvą. 
 
Iki šiol norą prisijungti prie projekto pareiškė ir jame jau dalyvauja 1306 Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų bibliotekos. „Augu skaitydamas“ taip pat prisijungė prie visuomeninių iniciatyvų „Parkuok kitaip“ bei „Drąsinkime ateitį“, kurių metu žymūs Lietuvos žmonės skaitė ištraukas iš vaikiškų knygų.
 
Įgyvendinant projektą „Augu skaitydamas“ jau buvo siekiama Didžiausios vaikų parašytos knygos rekordo, vyko Vaikų knygų mėnuo, kurio metu žymūs Lietuvos žmonės skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikystės knygų didžiųjų miestų „Pegaso“ knygynuose. Liepos ir rugpjūčio mėnesį ištraukas iš vaikiškų knygų vaikams skaitė didžiųjų Lietuvos miestų merai, o vaikų ligoninėse vyko žymių žmonių ir įmonių grupės „Alma littera“ darbuotojų skaitymai. Rugpjūčio mėnesį Palangos miesto meras su „Alma littera“ darbuotojais ir jų vaikais miesto paplūdimyje poilsiaujantiems svečiams nemokamai dalijo knygas ir ragino leisti laisvalaikį su knyga.
 
„Augu skaitydamas“ tikslas – paskatinti kuo daugiau vaikų pamėgti skaityti, todėl prie jo kviečiamos prisijungti visos įstaigos, organizacijos ar gyventojai. 
 
Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis. Juo siekiama padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius, paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti jiems geresnę ateitį.
 
 


Komentarai