Naujienos

Knygos taisyklingiausia kalba


Valstybinė kalbos inspekcija apdovanojo taisyklingiausia kalba pasižyminčių, 2010 metais išleistų knygų autorius – Urtę Uliūnę už knygą vaikams „Kitokia svirplelio diena“ ir Gendrutį Morkūną (po mirties) už knygą paaugliams „Velniškai karštos atostogos“.

Kitokia svirplelio diena“ – jaukūs trumpučiai pasakojimai apie Samanų miestelio gyventojus – drąsius, talentingus, sąžiningus ir nelabai... Ten savo gardėsius kepa uodas Priscilas, Odisėjo nuotykius balkone skaito tarakonas Mikalojus, į dangų kyla svirplio Aniceto ir svirpliukės Bernadetos aitvarai... Čia pildosi svajonės, prasikaltusiems atleidžiama, o išėjusiems visada leidžiama sugrįžti.
 

Valstybinė kalbos inspekcija jau penktą kartą apdovanojo lietuvių autorius, kurių knygos pasižymi taisyklingiausia kalba. Apdovanojimus anksčiau pelnė: 2007 m. – Vytautas V. Landsbergis už knygą vaikams „Tinginių pasakos“ (Nieko rimto) ir Gendrutis Morkūnas už apysaką-pasaką „Vasara su Katšuniu“ (Tyto alba); 2008 m. – Kęstutis Kasparavičius už knygą vaikams „Dingęs paveikslas“ (Nieko rimto); 2009 m. – Vytautas V. Landsbergis už knygą paaugliams „Gediminas ir keturi seneliai“ (Dominicus Lituanus) ir Kęstutis Kasparavičius už knygą „Sodininkas Florencijus“ (Nieko rimto); 2010 m. – Ramutė Skučaitė už poezijos knygą vaikams „Jei nereikėtų skubėti“ (Nieko rimto) ir Marius Jonutis už knygą paaugliams „Kirminas paukštis: tavo pirmoji knyga apie skraidymo meną“ (Tyto alba).

Prengta pagal www.skaitymometai.lt

 


Komentarai