Naujienos

„Karlsono kine“ – animacija iš Latvijos


 Ir vaikus, ir suaugusius Europoje sužavėjusi lėlinės animacijos programa atkeliauja pas vilniečius. Tai beribiu humoru ir lakia fantazija išsiskirianti animacija, kuria jau daugiau nei penkiasdešimt metų garsėja senąsias lėlinės animacijos tradicijas tęsianti latvių studija „Animacijos brigada“. Jos animacijos rinktinę bus galima išvysti savaitgalių popietėmis nuo gegužės 11 d. „Skalvijos“ kino centre, šeimoms su vaikais skirtų „Karlsono kino“ seansų metu.

„Animacijos brigados“ darbus itin vertina Latvijos mokytojai, džiaugdamiesi galimybe juos įtraukti į mokyklinę programą. „Dar niekada taip nesimėgavome animaciniais filmais, – tikina Latvijos mokytojai. – Ir vaikai po jų išeina laimingi, besišypsantys. Ji padeda vaikams į pasaulį pasižiūrėti su humoru bei atlaidumu ir dar pasijuokti iš savęs“.

Tuo tarpu pati studija visus nuopelnus ir pagyras yra linkusi priskirti čia dirbantiems animatoriams. Jie iki šiol lėlinės animacijos personažus kuria savo rankomis, kantriai ir kruopščiai įrenginėja dekoracijas. „Kiekvienas mūsų herojus yra ypatingas ir gyvas, nes įpučiame jam dalelę savo dvasios, o fantazijos jų istorijoms semiamės iš vaikų“, – esminiais darbo principais dalijasi latvių lėlinės animacijos meistrai Maris Putnins ir Janis Cimermanis.
Jau antrąjį gegužės savaitgalį „Skalvijos“ ekrane atgys dviejų „Animacijos brigados“ sudarytų lėlinės animacijos serijų „Gelbėtojų komanda“ (angl. Rescue Team) ir „Miško žvėrys“ personažai.
 
Itin ambicingas latvių studijos projektas „Gelbėtojų komanda“ („Korida“, „Tigras“) yra skirtas pristatyti charakteringiausius 26 Europos valstybių aspektus. Juos išmoningi latvių animatoriai apverčia aukštyn kojom. Štai pirmajame serijos epizode „Korida“, siejamame su Ispanija, įsiutę buliai virsta arenos šeimininkais, o pabrukę uodegas toreodorai sprunka. Į pagalbą jie išsikviečia veržlių vyrukų trijulę pavadinimu „Gelbėtojų komanda“, kuri pasirodys kiekviename šios serijos epizode.
Netikėtų siužeto posūkių netruks ir lėlinės animacijos serijoje „Miško žvėrys“ („Paukščių diena“, „Giliukas“, „Kiauliukų laimė“, „Burtininkai“, „Ežiukai miške“). Čia paukščius gelbėja tigrai, ežiukai bando išgyventi mieste, žvėrys įgauna netikėčiausius pavidalus, burtininkams pamiklinus stebuklingąja burtų lazdele.
 „Animacijos brigada“ pasirūpino, kad jų kuriamus personažus suprastų vaikai iš įvairių pasaulio šalių: filmai kuriami be dialogų, jie trunka apie 5-10 minučių. Ši „Karlsono kino“ kartu „Animacijos brigada“ parinkta programa yra skirta vaikams nuo 5 metų. 
Legendinio latvių lėlininko Arnoldo Burawo veiklą tęsianti „Animacijos brigada“ yra įvertinta įvairiuose tarptautiniuose kino festivaliuose.
 
Daugiau informacijos ieškokite www.skalvija.lt
Goda Sosnovskienė,
„Skalvijos“ edukacinių programų koordinatorė
8(5) 261 05 05, edukacija@skalvija.lt
 

Komentarai