Naujienos

"Karlsono kine" - vaikų sukurti animaciniai filmukai


"Karlsono kinas", skirtas mažiausiems kino mylėtojams, šį šeštadienį (gegužės 7 d.) kviečia į premjerą. "Skalvijos" kino centre nemokamai bus parodyti per visą sezoną nuo rugsėjo iki gegužės "Karlsono kino" animacijos dirbtuvėlėse sukurti vaikų darbeliai. Premjeros metu bus parodyta 15 trumpų spalvingų animacinių filmukų, kuriuos vaikams padėjo sukurti animatoriai Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė-Aškinienė.

"Labai įdomu buvo kurti su vaikais. Tai buvo ir kūrybinis, ir edukacinis užsiėmimas, nes kūrėme pagal abėcėlės raides, kurias pažinojo dar ne visi. Vaikams tai buvo atradimas: jie turėjo atpažinti raides ir jas nupiešti ar nulipdyti iš plastilino, lipdėme ir gyvūnus, kurių pavadinimas prasideda iš atitinkamos raidės. Paskui kūrėme scenas, rinkome muziką, o pirmosioms raidėms netgi sukūrėme dainas. Sujungę viską į tam tikrą seką gavome linksmą abėcėlę, pasakojančią apie raidelių gyvenimą", - sakė animacijos pradžiamokslio vaikus mokęs V. Aškinis.

Kurdami vaikai išbandė įvairią techniką - nuo lėlių ir plokščiosios marionečių animacijos iki lipdymo ir tapymo plastilinu. Kartu su animatoriais mažieji kūrėjai atrado ir pikselizacijos techniką, kai pakadriui fotografuojamas žmogus tampa panašus į lėlę.

Iš viso "Karlsono kino" animacinėse dirbtuvėse, kurios trukdavo valandą, šį sezoną apsilankė beveik 200 vaikų nuo 3 iki 12 metų amžiaus.

"Tokie renginiai labai reikalingi. Vaikai nuolat manęs klausinėja, kada vėl važiuosime į dirbtuvėles ir kursime. Manau, tai yra rimtas rodiklis, kad vaikams tokie užsiėmimai įdomūs, jie nori piešti, nori matyti, ką nufilmavo, ir visada nekantrauja kartu su kitais vaikais peržiūrėti savo kūrybą ekrane ir ją atpažinti. Šiuo metu gyvename vaizdų visuomenėje, todėl labai svarbu kalbėtis su vaikais apie vaizdus, rodyti juos ir mokytis suprasti", - įsitikinusi Laura Vancevičienė, "Karlsono kine" apsilankanti kartu su šešiamečiu Pijumi ir Elze.

Nemokamai pasižiūrėti vaikų kurtą animaciją "Skalvijos" kino centras kviečia šį šeštadienį 14 val. Šeimos galės ne tik pamatyti pirmuosius vaikų darbelius, bet ir įsigyti jų DVD.

Su meile ir šiluma kuriamą kino programą ir dirbtuvėles "Karlsono kinas" pratęs kitų metų rudenį. Nuo rugsėjo "Karlsono kinas" ir vėl kvies mažuosius su tėveliais ne tik pasižiūrėti gerą lietuvišką bei europietišką kiną, bet ir kurti jį su kitais vaikais.
 


Komentarai