Naujienos

Kaip vaikai įsivaizduoja mūsų pasaulį?


Liepos 17 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vykusiame vaikų piešinių parodos „Ant ratų“ atidaryme dalyvavo būrys vaikų, garsūs muzikantai ir miesto valdžios atstovai, kurie išdrįso įsijausti į vaikų svajų pasaulį.

Trečius metus iš eilės rengiamoje keliaujančioje vaikų piešinių parodoje „Ant ratų“ bandoma atsakyti į klausimą, apie kokį pasaulį svajoja Lietuvos vaikai. Savo piešiniuose 5000 mažylių parodė, kas jiems tikrai svarbu ir reikalinga – tai ir laiminga šeima, ir graži gamta, ir žavūs, linksmi miestai. Dalis vaikų piešinių bus rodomi iki liepos 30 d. Vilniaus miesto savivaldybėje eksponuojamoje parodoje, kurios tema – „Aš, vaikas, kuriu pasaulį, kuriame noriu gyventi“.

Vilniaus mero pavaduotojas Jaroslavas Kaminskis kartu su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Valdu Klimantavičiumi ir Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė pirmieji pradėjo didįjį parodos paveikslą. J. Kaminskis nupiešė saulę, G. Šeibokienė – debesis, o V. Klimantavičius itin įsijautęs dailino greitąjį Vilniaus tramvajų. Suaugusiųjų piešinius išmargino ir savais patobulino pirmieji parodos lankytojai – vaikai. Be valdžios atstovų mažylius linksmino ir muzikantai: dainininkas Justinas Lapatinskas, gitaristas Viktoras Jonušis.

„Ministerijoje kuriame programas, strategijas, bet vaikams nesuprantamas žodis „ministerija“, o mes kartais nesuprantame, ko nori vaikai. Todėl labai svarbu pirma paklausti vaikų, paskui jų tėvelių, verslininkų ir tada kartu su jais kurti pasaulį, kuriame yra gera ir smagu gyventi“, – parodos „Ant ratų“ atidaryme sakė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė G. Šeibokienė.

Renginio organizatoriams piešinius siuntė mažyliai iš lopšelių-darželių ir pradinių klasių moksleiviai. Šiais metais paroda „Ant ratų“ sulaukė miestų savivaldybių bei kultūros centrų palaikymo ir iš geranoriškos iniciatyvos virto rimtu, ateitį turinčiu socialiniu projektu.

„Projekte dalyvaujančių vaikų amžiaus grupė – 3-10 metų – tai amžiaus tarpsnis, kai aktyviai formuojasi vaiko asmenybė. Nieko nuoširdesnio nepamatysi, kaip vaiko jausmus ir mintis išreikštas jo piešiniuose. Tai negali nejaudinti ir tai yra projekto variklis“, – aiškino renginio iniciatorė edukologijos magistrė Živilė Burdaitė.

Keliaujanti paroda „Ant ratų“ po Vilniaus lankysis kituose Lietuvos miestuose:


Liepos 21 d. – Ramučiuose;
Liepos 27 d. – Kelmėje;
Rugpjūčio 10 d. – Kėdainiuose;
Rugpjūčio 17 d. – Kretingoje.

Daugiau informacijos: VšĮ „Socialiai atsakingo verslo klubas“ direktorė Živilė Burdaitė
Tel.: +370 682 50 444


Komentarai