Naujienos

Fondo parama žurnalui vaikams „Tipu Tapu“


 Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas žurnalo „Tipu Tapu“ 2014 metų projektui suteikė trisdešimt šešių tūkstančių litų paramą. Šių metų projekto tema – „Tipu Tapu“ kelionė po Lietuvos etnografinius regionus. Žurnalo projektai Fondo remiami jau šeštus metus iš eilės – nuo 2009 metų. 

 
Šiais metais žurnalas akcentuos regioninį savitumą – pateikdamas dabartinių rašytojų kūrybą vaikams pagal regionus, taip pat  tautinį paveldą (kostiumą, kulinarinį paveldą, papročius, tautosaką, muzikinį folklorą, liaudies kūrybą, ir kt.). Tai bus tarytum 2013-ųjų metų kaip Tarmių metų tęstinumas ir dėmesys regionams plačiąja prasme (kultūra, gamta, kūryba ir kt.).
 
Pasak žurnalo redaktorės Imandros Daukšienės, žurnalas tęs pagrindinę liniją - stiprins originaliosios lietuvių literatūros ir meno vaikams sklaidą leidinyje, pristatydamas pagrindinius Lietuvos etnografinius regionus: Aukštaitiją, Suvalkiją, Dzūkiją, Žemaitiją ir Mažąją Lietuvą. 
 
Žurnale bus įkurta rubrikas „Tarmių kraitelė“ ir paskelbtas konkursas "Koun saką, a moun saką?", kuris kvies  visus – ir didelius, ir mažus – rinkti, užrašyti ir siųsti savo tarme parašytą lietuvių tautosaką ar savo sukurtus rašinėlius (proza/poezija). Toliau bus tęsiamas praeitais metais kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga skelbtas smulkiosios prozos konkursas „Su meile vaikams“, sulaukęs didelio aktyvumo. 
 
2014 metais planuojama išleisti šešis žurnalo numerius.  Šiuo metu rengiamas pirmasis šių metų numeris.
Su pertraukomis „Tipu Tapu“ leidžiamas nuo 1990 metų. Per tą laiką pakito poligrafinė kokybė, bet išliko tos pačios prioritetinės vertybės – tai literatūrinis-meninis žurnalas vaikams, puoselėjantis tautinę kultūrą, jaunos asmenybės ugdymą ir atliekantis kultūrinę-švietėjišką misiją.
 
 „Žurnalas „Tipu Tapu“ iš kitų leidinių vaikams šiuo projektu išsiskirs tautiškumu, turės nacionalinę kultūrinę misiją, kaip etnografinių regionų, papročių, lietuvių kalbos, jos tarmiškumo puoselėtojas. Žurnalas atliks ne tik kultūrinę-literatūrinę misiją, bet ir edukacinę,“ – sako poetas, kūrybinės grupės vadovas Juozas Nekrošius.
 
Tautinio žurnalo leidyba, skirta originaliosios lietuvių vaikų literatūros bei meno propagavimui, ypatingą dėmesį skiria šiuolaikiniams lietuvių autoriams: rašytojams, menininkams. Per visą žurnalo leidybos istoriją yra glaudžiai bendradarbiaujama su autoriais, dailininkais, vaikų ikimokyklinio amžiaus ugdymo įstaigomis, kultūrinėmis organizacijomis, kūrybinėmis sąjungomis, skaitytojais, partneriais, kultūrinių renginių organizatoriais.
 
Per šešerius metus Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas  žurnalo „Tipu Tapu“ projektų įgyvendinimui yra suteikęs 271 tūkst. litų paramą. Literatūrinis-meninis žurnalas vaikams, skirtas ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, 
 
Žurnalas yra platinamas spaudos kioskuose, Maxima prekybos centruose. Žurnalą galima prenumeruoti internete www.prenumerata.lt. Žurnalą leidžia „Informacijos vadybos agentūra“. Daugiau informacijos www.tiputapu.lt 
 

Komentarai